יאיר לפיד: אתנגד להחלת ריבונות בהתנחלויות ובבקעת הירדן

יו"ר יש עתיד הודיע - "אתנגד להחלת ריבונות כי זה צעד חד צדדי. המשיכו לדבר על ריבונות כי נתניהו רצה להסיח את דעת הציבור".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, יו"ר מפלגת יש עתיד, הודיע הערב (ראשון) כי יצביע נגד החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן בשל העובדה שמדובר במהלך חד צדדי שלא נעשה כחלק מהסכם מדיני.

"אתנגד להחלת ריבונות כי זה צעד חד צדדי. אני לא בעד החלת ריבונות על בקעת הירדן וגם על 13 נקודות בהתנחלויות בלי שום תיאום עם הירדנים. זה אומר שיבוטל הסכם השלום וזה לא חלק מהליך מדיני אמיתי", אמר לפיד.

לטענתו, ''הסיבה היחידה שהמשיכו לדבר על ריבונות היא שנתניהו רצה להסיח את דעת הציבור. זה קלאסי נתניהו – לזרוק נושא מדיני כדי שלא ידברו על מה שהוא לא רוצה שידברו עליו".

לפיד ביקר בחריפות את הקמת ממשלת נתניהו-גנץ, "יותר ממיליון מובטלים יושבים בבית, עסקים קטנים נהרסים, ואלה מסדרים לעצמם ג'ובים. כל הממשלה הזאת היא ממשלת הג'ובים. זו לא ממשלת אחדות – זו ממשלה ברשות נתניהו. אין אדם, לדעתי כולל גנץ, שחושב שהרוטציה תגיע. אין ממשלת אחדות בראשות נתניהו – אדם שהפך את השנאה למקצועו, וכל חייו רק גורם לחצי עם לשנוא ולכעוס על החצי השני".

לפיד המשיך ותקף את שותפיו הפוליטיים לשעבר: "נתניהו לא רימה את בוחריו - גנץ ואשכנזי אמרו לבוחרים שהם לא ישבו תחת ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום. רימו גם אותי. הם היום נשבעו אמונים לאדם שבעוד שבוע ייעמוד לדין על הפרת אמונים".

עוד הוסיף: "אנחנו נהיה באופוזיציה בשביל להגיד שיש אלטרנטיבה. זו לא אופוזיציה פשוטה, אבל נדע לתת אלטרנטיבה לאזרחי ישראל. אני מדבר עם כל האופוזיציה".