הרב דרוקמן: תומך בהחלטת ימינה

"להיקרא להיות בקואליציה ושלא תהיה אפשרות להשפיע בה, אין טעם להיות בקואליציה", אמר הרב חיים דרוקמן מבכירי הרבנים בציונות הדתית.

ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ

בכיר רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, תומך בדרישת יו"ר ימינה נפתלי בנט שלא להיכנס לממשלה.

בשיחה עם כאן חדשות אמר הרב דרוקמן כי "אם ימינה יכולים להיות בקואליציה ולהשפיע בה אז ראוי להיות בקואליציה. אבל להיקרא להיות בקואליציה ושלא תהיה אפשרות להשפיע בה, אין טעם להיות בקואליציה". הוא הוסיף שפנה לבכיר בליכוד, כדי שיו"ר הועדה למינוי דיינים יהיה מהליכוד ולא מש"ס.

בישיבת הסיעה של המפלגה שנערכה מוקדם יותר אמר שר הביטחון נפתלי בנט כי "נתניהו החליט לפרק את גוש הימין - להערכתי הוא יצטער על זה".

כל ארבעת ראשי ימינה - שקד, בנט, פרץ וסמוטריץ' - התחייבו בישיבת הסיעה הסגורה שאף אחד מהם לא יצטרף לממשלה לבדו, ללא שאר חלקי המפלגה.

אתר וואלה דיווח היום כי הרב דרוקמן שוחח לאחרונה עם השר יריב לוין, מנהל המשא ומתן מטעם הליכוד להקמת הממשלה הבאה, ותהה במהלכה מי יחזיק בראשות הוועדה למינוי דיינים בקדנציה הבאה.

הרב ביקש ממנו שהוועדה תישאר בידי הליכוד בדיוק כפי שהיה בקדנציה האחרונה. לוין טען כי "זה לא אפשרי" היות ולש"ס יש יותר מנדטים, וראשות הוועדה הובטח לה. השיחה בין השניים הסתיימה ללא הסכמה.

בתוך כך דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע היום (ראשון) ליולי אדלשטיין את תפקיד שר החינוך בפגישה שקיימו השניים. עם זאת, אדלשטיין כעת מסרב לשמוע על כל הצעה ודורש לחזור לתפקיד יושב ראש הכנסת אותו עזב.