נפתחו מחדש חשבונות הבנק של המחבלים

למרות האיומים מישראל הרשות הפלסטינית הודיעה, כי חשבונות הבנק של האסירים נפתחו מחדש.

דלית הלוי , ט"ז באייר תש"פ

בנק
בנק
צילום: ISTOCK

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, מוחמד אישתיה, אומר כי הרשויות הצליחו להתגבר על הסכנה בהפצת נגיף הקורונה באמצעות העובדים הפלסטינים שחזרו מישראל, לאחר שנמצא כי 79 אחוזים מכלל מקרי ההדבקה הגיעו מהם ומאנשים שהיו בקרבתם.

אישתיה ציין, כי ההנהגה הפלסטינית מתנגדת לצעדים שנקטה ישראל נגד העברת הקיצבאות החודשיות למשפחות האסירים והשהידים.

לדבריו, חשבונות הבנקים של משפחות האסירים והשהידים נפתחו מחדש בבנקים הפלסטיניים ונעשה ניסיון למצוא פתרון שורשי לבעיה במהלך השבועיים הקרובים.

צו לדבר הוראות ביטחון ביהודה ושומרון האמור להיכנס לתוקף והחושף לכאורה את הבנקים הפועלים ברשות הפלסטינית לעונשי מאסר וקנסות אם ימשיכו להעביר את כספי הקיצבאות של הרשות הפלסטינית לחשבונות הבנק של האסירים הביטחוניים.

בהודעה שפרסמה בסוף השבוע כינה אש"ף את המהלך הישראלי "הפרה וקץ ההסכמים המדיניים והכלכליים" בין ישראל לפלסטינים.

ראש הממשלה מוחמד אישתיה הורה על הקמת ועדה בראשות נגד הרשות המוניטרית ואשר חברים בה השר לענייני האסירים (הביטחוניים), נציגי הבנקים ונציג של משרד האוצר. הוועדה הוסמכה לבחון את משמעות האיום הישראלי לפעול נגד הבנקים הפלסטיניים המעניקים שירות עבור בני משפחות השהידים ולהגיש המלצות לפעולה.

הרשות הפלסטינית מעבירה קיצבאות חודשיות לאסירים הביטחוניים, שרבים מהם הורשעו בגין רצח או סיוע לרצח של יהודים. סכום הקיצבה החודשי גדל בהתאם לשנות המאסר. ישראל רואה בהסדר הקיצבאות סיוע ועידוד לטרור.