טראמפ לעיתונאית הסינית: "תשאלי את סין"

הנשיא סירב לענות לשאלת עיתונאית אמריקאית ילידת סין ושלח אותה שוב ושוב "לשאול את סין". עובדי הבית הלבן נדרשים לחבוש מסיכות פנים.

ניסן צור , י"ח באייר תש"פ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סיים באופן פתאומי את התדרוך לעיתונאים ביום שני בערב, לאחר מחלוקת עם עיתונאית אמריקאית ילידת סין.

הכתבת של רשת CBS לבית הלבן, וויג'יה ג'יאנג, שאלה את הנשיא "מדוע אתה רואה בבדיקות הקורונה תחרות עולמית, כאשר מעל 80 אלף בני אדם מתו מהנגיף בארה"ב".

התשובה של טראמפ הותירה את הכתבת, שעלתה מסין בגיל שנתיים, המומה. "אולי זו שאלה שעליכם לשאול את סין. אל תשאלי אותי, תשאלי את סין את השאלה הזו, בסדר?", ענה טראמפ.

אז ניסה טראמפ לקבל שאלה מעיתונאית אחרת, אולם ג'יאנג ההמומה פנתה אליו שוב ובין השניים החלו חילופי דברים. "אדוני, מדוע אתה אומר את זה לי באופן ספציפי?", שאלה ג'יאנג. התשובה של טראמפ היתה "אני לא אומר את זה ספציפית לאף אחד. אני אומר את זה למי ששואל שאלה מגעילה".

ג'יאנג שוב ענתה לנשיא ואמרה "זו לא שאלה מגעילה. למה זה משנה?". באותו רגע החליט טראמפ לסיים את מסיבת העיתונאים באופן פתאומי לתדהמת העיתונאים וצוות הבית הלבן שנכח במקום.

לאחר מכן טענו חלק ממבקריו של טראמפ כי דבריו כלפי ג'ינאנג היו נגועים בגזענות. וולף בליצר, כתב רשת CNN אמר כי "סיום מכוער להופעה של שעה של הנשיא בגן הוורדים", בעוד הסנטור ברני סנדרס צייץ כי "הדברים היו פתטיים. טראמפ הוא פחדן שקורע אחרים רק על מנת לגרום לעצמו להרגיש עוצמה".

בינתיים, בעקבות מספר הידבקויות של אנשי צוות בבית הלבן, קיבלו העובדים הוראה לחבוש מסיכות כאשר הם מגיעים לעבודתם. הם יהיו מחוייבים לחבוש את המסיכה לאורך כל השהייה בבית הלבן, מלבד כאשר הם ישובים לבד במשרדם.

הנשיא טראמפ אמר כי מדובר בהוראה שלו. עם זאת, הנשיא עצמו הופיע במסיבת העיתונאים בגן הוורדים ללא מסיכת פנים, וטען "אני לא מחוייב לחבוש מסיכה מאחר ושמרתי מרחק מאנשים אחרים".