אסון ברוסיה: חולי קורונה נספו בשריפה בבית חולים

חמישה חולי קורונה שאושפזו בטיפול נמרץ נספו בשריפה שפרצה בבית החולים בסנט פטרסבורג, לאחר התלקחות מכונת הנשמה.

ניסן צור , י"ח באייר תש"פ | עודכן: 16:28

מכונת הנשמה
מכונת הנשמה
צילום: ISTOCK

שריפה שפרצה בבית החולים "סנט ג'ורג'" בעיר סנט פטרסבורג גבתה את חייהם של חמישה מאושפזים, כולם חולי קורונה שאושפזו במחלקה לטיפול נמרץ והיו מחוברים למכונות הנשמה.

סוכנויות הידיעות ברוסיה דיווחו כי השריפה החלה ככל הנראה כתוצאה מקצר חשמלי במכונת הנשמה, והלהבות התפשטו במהירות במחלקת הטיפול הנמרץ בקומה השישית של בית החולים.

150 בני אדם פונו מבית החולים עד שהכבאים שהוזעקו למקום הצליחו להשתלט על הלהבות. "מכונות ההנשמה עובדות עד קצה גבול היכולת שלהן. סימנים ראשונים מראים כי הן היו תחת עומס כבד והתלקחו וזו היתה הסיבה לשריפה", אמר גורם במחלקת החירום בסנט פטרסבורג לסוכנות הידיעות אינטרפקס.

אתר החדשות ברוסית NTV ציטט רופאים בבית החולים שטענו כי "קצר חשמלי גרם למכונת הנשמה ממש להתפוצץ עקב ריכוז גבוה של חמצן. המחלקה התמלאה בעשן סמיך בתוך זמן קצר, שגרמה לחנק של החולים".

גורם משטרתי סיפר כי מכונת ההנשמה שהתפוצצה היתה חדשה יחסית והותקנה בחודש האחרון בבית החולים.

ועדת החקירה הלאומית ברוסיה, החוקרת פשעים חמורים, פתחה בחקירה על מנת לקבוע האם היתה רשלנות שגרמה לשריפה, בתכנון וייצור מכונת ההנשמה או באמצעי הזהירות שנקט בית החולים.

סנט פטרסבורג, עם אוכלוסיה של 4.9 מיליון בני אדם, רשמה עד היום מעל 8000 מקרי הידבקות בוירוס הקורונה, מספר נמוך בהרבה מאשר במוסקבה. בעיר יש 5483 מיטות אשפוז לחולי קורונה.