צפו: עמית בן יגאל וחבריו לסיירת עושים מורל

חבריו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי"ד שנהרג הלילה, מספרים כי היה בולט ומרכזי בין חבריו, וכך גם רואים בסרטון שמפרסמת משפחתו.

ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

לפנות בוקר (שלישי) נהרג לוחם חטיבת גולני עמית בן יגאל מפגיעת אבן שהשליך מחבל במהלך פעילות במבצעית בכפר יעבד בצפון השומרון.

מהתחקיר עלה כי המחבל עמד על גג בית בן שלוש קומות בפאתי הכפר עם אבן גדולה, וכאשר הבחין שעמית הרים ראשו - השליך אותה לעברו. ההערכה היא שהמחבל נמלט מהמבנה בו בוצע הפיגוע. בידי שב"כ וצה"ל מספר עצורים מהכפר.

הלווייתו של עמית בן יגאל תתקיים בשעה 18:00 בבית העלמין בבאר יעקב.

ברוך בן יגאל, אביו של עמית, סיפר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב': "אסון נפל על ראשי. הבן היחיד שלי נלקח היום בלילה. הוא ביקש סיירת גולני והלך לשם. אני חתמתי לו את החתימה הארורה הזו. זה הבן היחיד שלי. אין לי שום דבר חוץ ממנו. אני אפילו לא יכול לבכות. אני לא מעכל את האסון הגדול".

אביו סיפר על החלטתו של עמית ללכת לשירות קרבי, למרות היותו בן יחיד: "במסע לפולין הוא התקשר אליי והתחיל לבכות ואמר לי 'אבא אני אוהב אותך, עכשיו הבנתי את המשמרות של התקווה ואני רוצה להיות בקרבי – אני מבקש שתחתום לי. אין לנו מדינה אחרת'. חתמתי לו בתל השומר ואמרתי לו אני גאה בהחלטה שלך. אני שבור ומרוסק עכשיו".

(אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים. השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל'חוק זכויות יוצרים'. אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות ל- news@a7.org )