גורם בימינה: נתניהו טרק את הדלת

גורם במפלגת ימינה טוען כי מינוי אדשלטיין לשר הבריאות נועד להשפיל את ימינה ואת ציבור בוחריה, "חיסול הברית עם הציונות הדתית".

ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

ישיבת סיעת ימינה בכנסת. השבוע
ישיבת סיעת ימינה בכנסת. השבוע
צילום: דוברות

גורם בימינה אומר הערב (שלישי) בעקבות ההכרזה על מינוי יולי אדלשטיין לשר הבריאות, "נתניהו טרק את הדלת לכניסתנו לממשלה".

לדבריו, ראש הממשלה "חיפש את הדרך המושלמת להשפיל את ימינה ואת כל ציבור בוחריה, והצליח בכך. אדלשטיין לא דרש בכלל את תיק הבריאות, בנט כן, וזה הגיע לימינה לאור תפקודו במשבר הקורונה".

"זה מהלך מחושב של נתניהו לחיסול הברית עם הציונות הדתית. הבגידה של נתניהו בגדולי הנאמנים מסמנת את תחילת הסוף שלו בפוליטיקה", הוסיפו בימינה.

בליכוד טוענים הערב מנגד כי ש"ס ויהדות התורה, שלהן יחד 16 מנדטים, קיבלו שלושה שרים וראשות וועדה אחת.

מנגד, טוענים שם, בימינה, שקיבלה 6 מנדטים, דרשו ארבעה תיקים (ביניהם בריאות ותחבורה) ואת ראשות וועדת חוקה.

"במשך שבועות ימינה לא הסכימו לוותר בגלל מחלוקות פנימיות ביניהם על חלוקת תיקים, מה שהביא לדרישות שאי אפשר לעמוד בהן", הוסיפו בליכוד.

איש התקשורת שמעון ריקלין שנחשב למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם הערב (שלישי) ציוץ חריף על רקע הקרע בין נתניהו לימינה.

"לסיכום, נתניהו זורק את הציונות הדתית לכל הרוחות. זה לא נכון ולא צודק. חבל מאוד", צייץ ריקלין, ככל הנראה על רקע ההודעה על מינוי אדלשטיין לשר הבריאות, אך מחק את הציוץ לאחר מספר דקות.

בצהריים פרסם ריקלין ציוץ מתון יותר באותו נושא, בו קרא לנתניהו להיות נדיב כלפי ימינה בעקבות נאמנותה לגוש הימין לאורך השנה האחרונה. "שלום לראש הממשלה. בשם האחדות. ביצעת ויתורים רבים לגנץ. הגיע הזמן. שבשם הנאמנות. ולמען האמת גם בשם האינטרס של מדינת ישראל. תגלה יותר נדיבות כלפי ימינה. ותכניס אותם לממשלה", כתב ריקלין.

לדבריו, "הציונות הדתית הלכה אתך באופן עקבי ותמכה בך גם בימים הכי קשים. הגיע הזמן לבצע את המובן מאליו. ולשמור על הגוש".