המיסיונרים מנצלים את הקורונה

בסרטון ממצלמת אבטחה בבניין בירושלים נראה אדם עוטה מסכה, מחלק חומר מיסיונרי ולאחר מכן מצלם בהנאה את התיבות המלאות.

תגיות: מיסיונרים
מיכל לוי , י"ט באייר תש"פ

חומר מיסיונרי. ארכיון
חומר מיסיונרי. ארכיון
צילום: דוברות יד לאחים

מאות פניות שהגיעו בימים האחרונים למוקד החירום של ארגון 'יד לאחים' העלו תמונה מדאיגה: מיסיונרים רבים פושטים בכל לילה על ערים רבות ומחלקים בתיבות הדואר חומרים מיסיונריים להמרת דת.

ב'יד לאחים' הזהירו מיד עם תחילת הקורונה כי המיסיונרים מנסים לנצל את המצב. אם עד כה התמקדו המיסיונרים בפרסום ברשת, כעת הם יוצאים לרחובות וממלאים את תיבות הדואר הפרטיות בחומרי ההטפה הנוצריים.

בימים אלו הגיעו לארגון פניות על חומרים שחולקו בשכונות שלימות אשדוד, אשקלון, בת ים, חולון, ראשון לציון, פתח תקווה, רחובות, לוד, רמלה, יבנה וקרית מלאכי וכן בכמה רחובות בירושלים ובני ברק. ההערכה ביד לאחים היא כי עד כה החומר המיסיונרי חולק ליותר מ-50,000 בתי אב.

בסרטון ממצלמת אבטחה בבניין בירושלים שהגיע ליד לאחים נראה מיסיונר עוטה מסכה וחובש כפפות, מחלק את החומר ולאחר מכן מצלם בהנאה את תיבות הדואר המלאות בחומר המיסיונרי. "התמונות האלו מועברות לארגוני הגג המיסיונרים בארץ שמעבירות אותן לכנסיות אוונגליסטיות בחו"ל כדי שימשיכו למממן את המפעל המסוכן המגלגל מאות מיליונים בשנה, להמרת יהודים לנצרות".

ביד לאחים מיהרו להפעיל את קבוצות המתנדבים בכל אחת מהערים שבהן חולק החומר, אשר בכל אחת מהן חברים עשרות עד מאות מתנדבים, כדי שיסבבו במקומות בהם חולקו הדפים המיסיונרים ויזהירו את התושבים.