ההחלטה האחרונה של יעקב ליצמן במשרד הבריאות

ליצמן חתם על צו להארכת מועד הזכאות של שלושה חודשים לקבלת שירותים רפואיים שהופסקו בשל משבר הקורונה, למבוטחים שעברו את גיל הזכאות

בן שאול , כ' באייר תש"פ

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר הבריאות היוצא ח"כ יעקב ליצמן חתם היום (חמישי) על צו להארכת מועד זכאות של שלושה חודשים לקבלת שירותים רפואיים שהופסקו בשל משבר הקורונה, למבוטחים שעברו את גיל הזכאות במהלך התקופה בה הוגבלה הפעילות הרפואית בשל המשבר.

על פי ההחלטה כל זכאות לקבלת שירות רפואי בתחומים המפורטים, שתוקפה פקע בשל גילו של המבוטח בין ה-19 במרץ 2020 עד יום פרסום הצו ה-14 במאי 2020, תיחשב כאילו הוארכה בשלושה חודשים ממועד פקיעתה.

על שירותי הרפואה נמנים: טיפולי שיניים (לרבות טיפול דנטלי), טיפולים ואבחונים בתחום התפתחות הילד, טיפולי פוריות, מכשירי שיקום וניידות, מכשירי שמיעה, משקפיים טלסקופיים ומיקרוסקופיים, בדיקות סקר, כולל בדיקות לגילוי מוקדם לסרטן, ומכשיר לקריאה רצופה של סוכר.

כזכור, הורה משרד הבריאות על צמצום שירותים אלקטיביים בבתי חולים, ועל איסור במתן שירותים אלו בקהילה, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה החדש, וזאת על מנת למנוע התפשטות של הנגיף בישראל.

בעקבות כך, היו אזרחים שעברו את הגיל המסוים במהלך תקופה זו ובכך איבדו את הזכאות לקבלת שירותי רפואה שונים. לפיכך החליט שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, כי תקופת הזכאות תוארך לאותם שירותים התלויים בגיל המבוטח, בשל חוסר יכולת חוקית לקבל שירותים אלה במועדם.