נפתלי בנט נפרד מעובדת הניקיון

שר הביטחון שיעזוב בשבוע הבא את לשכתו, הודה לעובדת הניקיון. "ממשיך לעבוד כי אויבי ישראל לא מתחשבים באילוצים קואליציונים''.

ערוץ 7 , כ' באייר תש"פ

בנט וסימנטוב
בנט וסימנטוב
צילום: ללא קרדיט

שר הביטחון נפתלי בנט שעתיד לסיים את תפקידו בשבוע הבא, נפרד הערב (חמישי) מעובדת הניקיון של לשכתו, שרית סימנטוב, והודה לה על עבודתה המסורה.

''בגלל העיכוב בהקמת הממשלה אמשיך לעבוד כאן בקרייה עד השבעת הממשלה ביום ראשון", סיפר בנט. ''אויבי ישראל לא מתחשבים באילוצים קואליציוניים''.

מוקדם יותר הערב תקף בנט את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר במסיבת עיתונאים עם בכירי ימינה כי "נתניהו מחק את המילים יהודה ושומרון מקווי היסוד, מחק את החלת הריבונות, מחק את הטיפול בהסתדרות ובקבוצות הכוח, מחק את הטיפול במערכת המשפט''.

"הרשות הפלסטינית והאירופים איימו עליו בימים האחרונים, אבל מעל הכל גנץ ואשכנזי איימו עליו. נתניהו נכנע", אמר בנט.

"נתניהו רוצה לידו גמדים מוחלשים, לא ימנים חזקים. בבחירה בין נתניהו לדרך הימין - נתניהו בוחר בנתניהו".

''אנחנו היום יוצאים לדרך חדשה של אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו. ימין ממלכתי, ישר דרך ואמיץ. בעזרת השם וביחד עם השותפים הטובים שלי, שר התחבורה מהטובים שהיו מקום המדינה ושרת המשפטים מהטובות שהיו מקום המדינה. אנחנו יוצאים לדרך מאוחדים מתמיד", הכריז בנט.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר במסיבת העיתונאים, "לא רצינו את זה, לא ביקשנו את זה אבל אנחנו הולכים לאופוזיציה בראש מורם. נשרת את העם מהאופוזיציה.

''הציונות הדתית, מובילה ופורצת דרך כבר חמישה עשורים בכל תחום במדינת ישראל. ציבור שלוקח אחריות ומוביל תקווה, חזון ומימוש - בהתיישבות, בחינוך, בצבא, בכלכלה ובחברה''.

לטענת סמוטריץ', ''ראש הממשלה הפנה עורף לציבור המדהים הזה, אבל חמור מכך לערכים שהוא נושא. נבנה אלטרנטיבה. בממשלה הזו, שלצערנו הולכת שמאלה מידי, האמת שלנו היתה מגומגמת, מתפשרת מטושטשת. היינו נאלצים ליישר קו עם דברים שרחוקים מאוד מעולם הערכים שלנו. את זה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו.

''את זה אנחנו לא יכולים להרשות למדינת ישראל. מן האופוזיציה נוכל לחזור סוף סוף לומר את האמת שלנו בצורה הכי מחודדת שיש. נהיה אופוזיציה ימנית, אמונית ועניינית''.

סמוטריץ' פנה לחברי הליכוד, ''עזבו את קרבות האגו והכסאולוגיה שאתם מנהלים כעת מול נתניהו. לא אזרתם אומץ לכתוב את הריבונות, ואפילו לא את המילים יהודה ושומרון בקווי היסוד של הממשלה. ואם אין לכם אומץ לכתוב מה הסיכוי שיהיה לכם אומץ לעמוד מול נתניהו בהמשך ולדרוש ממנו לבצע?!
אם הממשלה תביא ריבונות מלא-מלא, אנחנו נתמוך בה מלא- מלא.

''אם חלילה הממשלה תתמוך בהקמת מדינה פלסטינאית או אפילו לא תתנגד לה בקריצה, היא תמצא אותנו עומדים מולה ונלחמים בכל כוחנו''.

סמוטריץ' פנה גם למפלגות החרדיות, ''אחיי החרדים, לצערי וויתרתם אפילו על המילים "סטטוס קוו" בקווי היסוד. עד כמה ניתן להאמין לכם שתעמדו על כך בפועל? אם תשמרו על זהותה היהודית של המדינה תמצאו באופוזיציה שותפים נאמנים. אך אם חלילה תפגעו ביהדותה של המדינה או תאפשרו באופן פסיבי פגיעה שכזאת נלחם בכל עוז על קודשי ישראל.

''לא ניתן לכם לברוח מזה. נהיה כאן בכל יום ובכל שעה כדי להזכיר לכם מאין באתם ולאן אתם הולכים. כשליח שלכם אנשי הציונות הדתית נצעד יחד זקופי קומה לאופוזיציה. אופוזיציה ימנית, אמונית, עניינית'', כך סמוטריץ'.

ח''כ איילת שקד אמרה כי ''היום הייתה אמורה לקום ממשלת שמאל בראשות נתניהו. שלושה דגלים הניף הימין. הראשון הוא הריבונות שהיא מפחדת לכתוב 'יהודה ושומרון'. הם מפחדים מעמיר פרץ ואיציק שמולי שהתבטאו נגד ריבונות, או מגנץ ואשכנזי שאמרו שישימו לריבונות ברקס. אנחנו לא היינו מפחדים''.

שקד המשיכה בביקורת על נתניהו: "גוש הימין עשה את שלו, גוש הימין יכול ללכת. צר לנו שנתניהו בחר לפרק אותו ברגע שהוא בחר כלה חדשה מגוש השמאל".