עו"ד נתי רום: בג"ץ מסייע למחרימי יהודה ושומרון

עו"ד נתי רום מתרעם על הפסיקה לפיה יבוטלו התמריצים למוסדות תרבות שיגיעו ליהודה ושומרון. "שימוש בחופש ביטוי כדי לפגוע בתרבות"

ניצן קידר , כ"א באייר תש"פ

נתי רום
נתי רום
צילום: אלירן אהרון

החלטת בג"ץ לבטל את התמריצים למוסדות תרבות שיופיעו ביהודה ושומרון שהנהיגה השרה מירי רגב מעוררת זעם רב לא רק בהתיישבות אלא גם מעבר לה.

עו"ד נתי רום טוען שמדובר בהחלטה שמסייעת למתנגדיה של ישראל. "מה שבג"ץ עשה הוא לעזור לכל מי שמנסים להחרים אחוזים ניכרים של מדינת ישראל – אותם מאות אלפי תושבים ביהודה ושומרון – שזוכים למעט מאוד אירועי תרבות".

"בג"ץ נעתר לעתירת עמותת שמאל קיצוני והשתמש בשם 'חופש זכות הביטוי' כדי לפגוע בצריכת התרבות של מגזר שלם במדינת ישראל", אומר רום לערוץ 7.

לדבריו, הציבור הישראלי צריך להכיר בכך שבבג"ץ הצדק חד כיווני. "חייבים להבין שבג"ץ, כפי שהוא מורכב היום, לא משקף את השבטים מהם מורכבת מדינת ישראל. מדובר בגילדה משפטית שבוחרת את עצמה, עם נטיות מאוד ברורות בנושא של יהדות ויהודה ושומרון. במקום שבג"ץ יגן על החלשים והמיעוטים הוא משתמש בכוחו הרוב כדי לפגוע פעם אחר פעם".

"הרי מה עשו כאן? נתנו בונוס למי שמתאמץ ויוצא לתת תרבות ליהודה ושומרון. אז בג"ץ שמדבר על רוממות התרבות פוגע בזה. מדובר כאן בשיח של אידיאות ומחשבות ולא בעניינים משפטיים גרידא. צריך לפתוח את השורות בבג"ץ וכך אולי תימנע התערבותו הגסה בחוקים במדינת ישראל", מסכם רום.