בשבת: גל חום כבד ברחבי הארץ

כוחות גדולים פעלו לכיבוי דליקות בשרון וביער הנשיא, שהסתיימו ללא נפגעים. על אף הנחיות הקורונה ישראלים רבים פקדו את החופים

ערוץ 7 , כ"ב באייר תש"פ

Heatwave
Heatwave
iStock

בעקבות החום הכבד פרצו היום (שבת) שריפות באזור השרון וירושלים.

בכביש 5, סמוך לתעשייה אווירית, פעלו במהלך היום 17 רכבי כיבוי, שני מטוסים ו-30 לוחמי אש על מנת להשתלט על האש ולמנוע התפשטות. מוקדי שריפות נוספים באזור נרשמו בטייבה, יער אילנות ובקלנסווה.

שריפה נוספת פרצה הבוקר באזור יער הנשיא, סמוך למושב צלפון. גם במלון "כרמל" בנתניה התפתחה דליקה, ללא נפגעים.

משירותי הכיבוי וההצלה נמסר כי "משעות הבוקר לוחמי האש פעלו במספר רב של מוקדי שריפות: ב-13:45 הוזנקו לוחמי האש לכביש 5 , ליד תע"ש. במקום פעלו כ-17 רכבי כיבוי, 2 מטוסים וכ-30 לוחמי אש".

"לוחמי האש תקפו את האש ממספר חזיתות תוך שמירה על מבנים של תע"ש ויצירת קווי בידוד על מנת למנוע התפשטות. בעקבות הרוחות העזות השריפה התפשטה במהירות - חורש רב וצמרות רבות נשרפו. צוותים פועלים גם בשעה זו לסיום השריפה".

עוד נאמר כי "במקביל, תחנת השרון התמודדה במהלך שעות היום עם מספר מוקדי שריפה נוספים בטייבה, יער אילנות, קלנסווה ובשטחים נוספים במרחב ונתנה מענה גם לטובת סיוע לתחנות אחרות, שריפת מזגן חיצוני ועוד אירועים שוטפים. אנו חוזרים ומדגישים: חל איסור על הדלקת אש ומדורות בשטחים פתוחים".

למרות שעונת הרחצה תפתח רק ביום רביעי בהתאם למגבלות הקורונה, בחופי הים נרשמו עומסים כבדים.

בהמשך השבוע ימשיך לשרור שרב כבד עד קיצוני. הערב ינשבו רוחות מזרחיות ערות שיימשכו גם מחר וביום שני. בדרום הארץ ייתכן טפטוף עד גשם מקומי קל. בשלישי ורביעי צפוי אובך.