הקורונה בעולם: למעלה מ־300 אלף נספו

מספר הנדבקים צפוי להגיע השבוע לחמישה מיליון. ביממה הקודמת אותרו ברחבי העולם כ־100 אלף חולים חדשים

בן שאול , כ"ג באייר תש"פ

קורונה
קורונה
צילום: ISTOCK

מספרם של הנספים במגפת הקורונה חצה במהלך סוף השבוע האחרון את רף ה־300 אלף, ואמש כבר עמד המספר המעודכן על יותר מ־310 אלף מקרי תמותה.

זאת, כשמספר החולים המאומתים הולך ומטפס בקצב של כ־70 אלף חולים מדי יממה.

מספר החולים עומד על קרוב ל־4.7 מיליון, ואם קצב התחלואה יימשך כפי שהיה בשבועות האחרונים, צפוי מספר החולים המאומתים להגיע עוד השבוע ליותר מחמישה מיליון.

בדירוג של מספר המתים, ממשיכה ארה"ב לעמוד בראש הרשימה, בפער ענק לעומת כל המדינות האחרות, עם כמעט 90 אלף מקרי תמותה.

המדינה הבאה אחריה ברשימה היא בריטניה עם כ־ 35 אלף מקרי תמותה, כך שמספר המתים בארה"ב גבוה כמעט פי שלושה ממספר המתים במדינה הבאה אחריה ברשימה, ונראה כי בתוך ימים אחדים שליש ממתי הקורונה ברחבי העולם כולו, יהיו אמריקאים.

גם בדירוג של מספר החולים המאומתים, מובילה ארה"ב הרבה לפני כל מדינות העולם האחרות, ונראה כי במהלך הלילה כבר תגיע ארה"ב ליותר ממיליון וחצי מקרי תחלואה. הבאה בתור אחרי ארה"ב היא ספרד, עם 276 אלף מקרי תחלואה, פחות מחמישית ממספרם של החולים שאותרו בארה"ב.

בדירוג המדינות עם מספר החולים הגבוה ביותר, ניצבה רוסיה אתמול במקום השלישי, והיום היא צפויה לעבור את ספרד ולהגיע למקום השני.

זאת, לנוכח העובדה שמספר החולים שדווחו על ידי רוסיה עד למועד כתיבת השורות עומד על 272 אלף – כ־ 4,500 חולים פחות ממספרם של החולים שדווחו עד כה על ידי ספרד.

בשבועיים האחרונים, מדווחת רוסיה מדי יממה על יותר מעשרת אלפים חולים חדשים, בעוד ספרד מדווחת על מספרים נמוכים הרבה יותר. שלשום למשל דיווחה ספרד על 1,700 חולים חדשים, ואתמול היה מספר החולים החדשים 2,138.

לנוכח הנתונים האלו, צפויה רוסיה כאמור להגיע היום למיקום השני בדירוג מספר החולים, ועדיין להישאר רחוקה מאוד ממספר החולים שדווחו עד כה על ידי האמריקאים, שעומדים הרבה מעל לכל מדינה אחרת, עם 26 אלף חולים ביממה הקודמת, ו־ 13 אלף חולים ליממה הנוכחית, שבזמן כתיבת השורות עדיין רחוקה מלהסתיים בארה"ב.

בימים האחרונים התפרסם גם כי סין חוששת מאוד מפני התפרצות גל שני של קורונה בעיר וואהן, שממנה התפשטה המגפה לרחבי העולם כולו.

לפי הדיווחים הרשמיים, בחודש וחצי האחרונים ביצעו הסינים כשלושה מיליוני בדיקות קורונה בוואהן, מתוך מטרה לברר כמה חולים א־סימפטומטיים נמצאים בעיר.

הנתונים אינם זוכים להיחשף לציבור הרחב, ולפי הנתונים הרשמיים של סין, ברחבי מדינת הענק כולה מאותרים מדי יום כארבעה או חמישה חולים בלבד, נתונים שנראים לא מעודכנים, בלשון המעטה, לנוכח הדיווחים על כך שישנה תחלואה מחודשת בוואהן עצמה, ושעד כה אותרו ברחבי העיר עשרות חולים חדשים, מה שמגביר עוד יותר את החשש מפני גל שני, שעלול להיות חמור מקודמו.