חוטובלי תמונה לשרה לענייני התיישבות

תחת אחריותה יהיו החטיבה להתיישבות, השירות הלאומי, הגרעינים התורניים והמכינות. בעוד מספר חודשים תמונה לשגרירה ותוחלף בשר הנגבי.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

השרה חוטובלי
השרה חוטובלי
צילום: לורה בן דוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בצהריים (חמישי) בנאומו מעל בימת הכנסת, כי השרה ציפי חוטובלי תמונה לשרה לענייני ההתיישבות.

נתניהו ציין כי תחת אחריותה יועמדו החטיבה להתיישבות, השירות הלאומי, הגרעינים התורניים והמכינות הקדם צבאיות.

השר צחי הנגבי ימונה לשר בלי תיק, ובהמשך ימונה לשר לענייני התיישבות, לאחר שהשרה ציפי חוטובלי תצא לשליחות דיפלומטית ככל הנראה בלונדון אם תשיב בחיוב להצעה.

בהמשך למינוי מסר נתניהו "אני שמח לבשר כי החלטתי למנות את השרה ציפי חוטובלי לתפקיד שרת ההתיישבות. השרה חוטובלי תהיה שותפה חשובה במהלך ההיסטורי שנוביל להחלת הריבונות על ההתיישבות ביהודה ושומרון, ובד בבד היא תדאג ותטפל בכל העניינים החשובים לציונות הדתית המהווה חלק חשוב בתנועת הליכוד. בתפקידה השרה חוטובלי תהיה אחראית על החטיבה להתיישבות, הגרעינים התורניים, המכינות הקדם צבאיות והשירות הלאומי".

חוטובלי מסרה, "אני מודה לראש הממשלה על האמון והזכות להיות שותפה באירוע ההסטורי של החלת הריבונות על יהודה ושומרון כשרת ההתיישבות. הליכוד הוא הבית של הציונות הדתית, ואני שמחה לייצג את הציבור הנפלא הזה בליכוד. הגרעינים התורניים והשירות הלאומי הם חלק בלתי נפרד מהאינטרסים החיוניים של החברה הישראלית ואני שמחה שיחד נוכל לחזק את ההתיישבות הן ביהודה ושומרון והן בפריפריה".

צחי הנגבי ימונה כאמור לתפקיד שר במשרד ראש הממשלה. בהמשך צפוי להתמנות לתפקיד שר ההתיישבות.

הנגבי יושבע היום, ויפעל יחד עם השרה ציפי חוטובלי להקים את המשרד לענייני התיישבות, וכן ימשיך לכהן כמשקיף בקבינט הביטחוני מדיני, לייצג את ישראל בועידת המדינות התורמות באו״ם ולהיות נציג ישראל במשא ומתן עם הותיקן והכנסיות. נתניהו ציין כי השר הנגבי, הותיק בחברי סיעת הליכוד בכנסת, כיהן בהצלחה רבה כשר בשמונה משרדי ממשלה ובשורה ארוכה של תפקידים מיניסטריאליים ופרלמנטריים רגישים.

הנגבי מסר בתגובה, "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. אני גאה לשאת באחריות לקידום מפעל ההתיישבות בתקופה שבה יוגשם חזון החלת הריבונות בחבלי המולדת. ההתיישבות והחלוציות הן יסוד הציונות, ואין זכות גדולה מזו שהוענקה לי לקדם יעד חשוב זה. במקביל, אמשיך להיות שותף לדיוני הקבינט הביטחוני מדיני, שמשקלו בשנים הקרובות יהיה רב מתמיד".