תיעוד
פלסטינים איימו לתקוף בני נוער ליד יקיר

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "אירוע חמור שהיה יכול להסתיים באסון כפי שקרה עם החייל. דורשים מדיניות הרתעה ולא הכלה".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

פלסטינים איימו לתקוף בני נוער ליד יקיר
פלסטינים איימו לתקוף בני נוער ליד יקיר
צילום: דוברות

פעילי שמאל קיצוני ופלסטינים הגיעו למעיין הסמוך ליישוב יקיר בשומרון ותוך כדי איומים ונטילת אבנים וסלעים בידיים דרשו מבני הנוער לעזוב את המעיין.

בני הנוער, תושבי יקיר, עסקו באותה עת בבניית מעיין למרגלות הישוב, לזכר אביו של אחד מתושבי יקיר שנפטר מקורונה לפני כחודש בארצות הברית.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון הגיע לתחנת המשטרה יחד עם יו"ר הישוב יקיר עו"ד דורון קמיר, שם פגש את בני הנוער ששחזרו את האירוע בפני ראש המועצה.

דגן שוחח עם גורמים בכירים במשטרה, הבהיר להם כי הוא רואה בחומרה את המקרה, ואמר כי "האירוע הזה היה עלול להיגמר ברצח בדם קר של נער. היינו כפסע מאסון גדול. רק לפני מספר ימים עם ישראל כולו ליווה את החייל הלוחם עמית בן יגאל הי"ד שנהרג בעת פעילות מבצעית מיידוי אבנים בכפר יעבד.

"אני דורש למצוא את הפורעים, לעצור את הישראלים שניסו לפגוע בבני נוער וכן את הפלסטינים שהשתתפו במעשה החמור הזה''. לדברי דגן, מדיניות ההכלה של צה"ל והדרג המדיני ''היא זו שאחראית לחופשיות בה מרשים לעצמם אויבינו ליידות אבנים בכל מקום. על חיילינו, על נערינו, בכבישים ובדרכים''.