מות השגריר הסיני דו ווי: "בעקבות דום לב"

שגריר ישראל בסין התייחס למותו של השגריר הסיני: "הוא היה דיפלומט ותיק, עשינו מאמצים שיגיע לישראל במשבר הקורונה".

103FM , כ"ג באייר תש"פ

שגריר סין בישראל דו ווי
שגריר סין בישראל דו ווי
Reuters

שגריר סין בישראל דו ווי נמצא היום (ראשון) ללא רוח חיים בביתו שבהרצליה.

צבי חפץ, שגריר ישראל בסין, שוחח עם בן כספית ואריה אלדד על השגריר שהכיר.

"קבעו לנו ארוחת צהריים בפברואר לפני שהגיע, בגלל הקורונה לא נפגשנו. עשינו סידור מיוחד במשרד החוץ שיגיע ויהיה בבידוד. מאז הוא היה מאוד פעיל, עשה המון פגישות בזום, היה במשרד החוץ", סיפר חפץ, והוסיף כי לו ולשגריר הסיני היו יחסים טובים, מאחר ששניהם היו דוברי רוסית. "היה משעשע, אני דיברתי איתו ואף אחד מהצוות שלנו לא מבין אותנו", הסביר חפץ.

בהמשך התייחס גם לסיבות המוות והמשך הטיפול במקרה. "עד כמה שאני יודע, מותו נקבע עקב דום לב. יגיע צוות מיוחד מסין, כולל משפחה, כדי לקחת את הארון בחזרה לסין. מדינת ישראל, ואנחנו, משרד החוץ, נערוך לו טקס מיוחד, כמקובל לשגרירים מכהנים, עם הרבה כבוד. ככה הוא יעזוב לצערי, לאחר רק 3 חודשים".

לקראת סיום השיחה, הסביר שגריר ישראל בסין את ניסיונות החזרה לשגרה בסין, לאחר נגיף קורונה. "יש שם דאגה רבה מאוד, רוב המקרים שיש בסין אלה מקרים מיובאים", סיפר, וציין כי: "החיים חוזרים שם לאט לאט למסלולם, אבל עדיין הכול תחת הצל של הקורונה. הם עוד מעט יערכו כנס פוליטי מאוד מאוד חשוב, שנדחה מחודש מרץ, שיסמן בעיני הסינים, למעשה סוג של חזרה לשגרה. הוא נדחה פעם ראשונה ב-70 שנות קיום בסין, והוא יתקיים בסוף החודש. נראה מה יהיה אחרי זה, אולי תהיה קצת יותר חזרה לשגרה מאשר היום".