הביקור הראשון של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה - אצל שוטר שנפצע

מההשבעה בכנסת נסע השר אוחנה לבקר את השוטר שנפצע מירי בטירה. "ישראל תיתן לשוטרים ולבני משפחותיהם את כל הגיבוי וההגנה".

עדו בן פורת , כ"ג באייר תש"פ

השר אוחנה וניצב כהן בבית החולים
השר אוחנה וניצב כהן בבית החולים
צילום: דוברות

השר לביטחון הפנים הנכנס, אמיר אוחנה, הגיע הערב (ראשון) לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, כדי לבקר את השוטר שנורה על ידי ערבים במהלך פעילות מבצעית בטירה.

את אוחנה ליוו מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן ומפקד מחוז מרכז ניצב עמי אשד.

השר אוחנה הדגיש בפני השוטר ומשפחתו כי המסר שלו לכל שוטרת ושוטר המסכנים את חייהם למען ביטחונה של המדינה הוא כי הם יזכו לגיבוי ממנו והמדינה.

"שוטרי ושוטרות ישראל פועלים הן במישור הפח"ע והן בפלילי בהקרבה תוך סיכון חייהם – מדינת ישראל תיתן להם ולבני משפחותיהם את כל הגיבוי וההגנה", הבהיר השר אוחנה.

כאמור, במהלך השבת נפצעו שני שוטרים מירי, אחד מהם באורח קשה, בזמן שעסקו בפעילות מבצעית בטירה.

השוטרים הבחינו ברכב חשוד בשטח חקלאי. כשהתקרבו לכלי הרכב יצא ממנו חשוד ופתח באש לעברם. אחד הבלשים נפגע בראשו והשני בגפיים.

בעקבות האירוע הגיעו כוחות משטרה גדולים לטירה וביצעו חיפושים נרחבים אחר היורים. שישה חשודים נעצרו וכן נמצאו כלי נשק מסוגים שונים. השוטר שנפצע בראשו פונה לטיפול נמרץ בבית החולים בילינסון, ומצבו קשה.

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, אמר כי מדובר באירוע חמור במיוחד המהווה עוד תזכורת כואבת למחיר היקר אותו משלמים השוטרים בפעילותם, ובפרט בעת המאבק בפשיעה החמורה ובהגנה על אזרחי ישראל.

"הפעם בשעה ששוטרים פעלו נגד הפשיעה ובמטרה להגן על אזרחים ולהיאבק באלימות בישובי החברה הערבית – הם נפגעו כתוצאה מירי שבוצע לעברם", אמר כהן.