'שיבא' הפריד מטופלים חרדים

אסתי רובינשטיין, חרדית תושבת בני ברק: "כל העם נמצא שם ואותנו החרדיות הפרידו לחדר נפרד''. שיבא: מתנצלים על המקרה החריג.

מיכל לוי , כ"ג באייר תש"פ

בית חולים
בית חולים
צילום: ISTOCK

הקורונה בישראל על סף היעלמות אולם הגזענות נגד חרדים כבר מתפרצת: אסתי רובינשטיין, חרדית תושבת בני ברק, מספרת כי בשבוע שעבר ביקרה במרפאות החוץ של בית החולים 'שיבא' אך הופרדה יחד עם מטופלים חרדית נוספים לחדר נפרד.

“כל העם נמצא שם ואותנו החרדיות הפרידו לחדר נפרד, חדר מס’ 38. אנחנו ממתינות כאן קרוב לשעה לאחות שתבוא לבדוק אותנו, כשבצד השני יש כל הזמן אחות זמינה תוך 5-10 דקות, זה המצב”, פרסמה בתיעוד שצילמה והעלתה ברשת.

כל המבקרים החרדים עטו מסכות ושמרו על כל כללי משרד הבריאות. לאחר מחאות מצד המטופלות החרדיות הסבירו נציגי בית החולים כי "אלו הנחיות משרד הבריאות" למרות שבפועל אין הנחיות כאלה.

רובינשטיין אמרה לאתר וואלה “אני מדברת בשם הציבור החרדי, כי מה השלב הבא? תור נפרד בבנק? תור נפרד בסופר? להגיד לנו שאנחנו מנודים, לשבת בצד או בחדר נפרד?

"אני במשך 50 יום ישבתי בבית מבלי לצאת ממנו. רק בשבוע שעבר הלכתי בפעם הראשונה לבקר את ההורים שלי. הם אמרו לי שזה ‘ההנחיות של משרד הבריאות, וזה לא תלוי בנו’. הייתי שם פעמיים בתקופת הקורונה, אף פעם זה לא קרה”.

מ’שיבא’ נמסר בתגובה: “אנו מתנצלים על המקרה ומדגישים שוב כי חל איסור לקיים כל הפרדה בין המטופלים המגיעים אלינו לקבלת טיפול רפואי. האירוע הוא חריג”.