ח"כ מיקי זוהר: "האמירה של ליצמן לא ראויה ולא נכונה"

ח"כ מיקי זוהר מתייחס לביקורת על גודל הממשלה ותוקף את שר הבריאות היוצא.

103FM , כ"ד באייר תש"פ

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

חבר הכנסת מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה, שוחח היום (שני) עם ענת דוידוב וגולן יוכפז על האתגרים של הממשלה החדשה, הביקורת על גודל הממשלה ועל דבריו של שר הבריאות היוצא, יעקב ליצמן, על בהלת הקורונה.

"זו קואליציה מאוד מורכבת יש לה יתרונות ויש לה חסרונות זה שהיא עם רוב יחסית מאוד גבוה מאפשר לך קצת יותר גמישות בכול מה שקשור להצבעות אבל זה שהיא פריטטטית וממשלת אחדות זה הרבה יותר מקשה במשאים ומתנים מה מגיע להצבעה ומה לא, מה מצביעים בעד ומה נגד", הסביר ח"כ זוהר.

הוא התייחס לטענות כלפי הממשלה הגדולה בשעת משבר כלכלי והסביר, "היא באמת גדולה, חסרת תקדים, אני שומע את הביקורת, אני ער לביקורת, ואני חושב שזו ביקורת שמגיעה בצדק. אבל האלטרנטיבה הייתה אחת מערכת בחירות רביעית שהייתה הרסנית וממש פוגענית בכל מה שקשור למצב במדינת ישראל". לדעתו, "יהיו לא מעט משברים קואליציוניים בהמשך שנצטרך לנסות לטפל בכולם ולפתור אותם, אבל העניין הזה בסופו של יום יהיה הרבה פחות רדיקלי ממה שאנשים נוטים לחשוב. אני חושב שבכחול לבן אחרי שנפטרו משונאי נתניהו 'פרופר', שזה יאיר לפיד ובוגי יעלון, נותרו שם אנשים שהם הרבה יותר חיוביים, ממלכתיים שפועלים לטובת אזרחי ישראל".

כמו כן, התייחס לטענות לפיהן ראש הממשלה השתמש במשבר הקורונה העולמי לצרכיו הפוליטיים האישיים וציין כי יש לו כל הזמן בסקרים 64 מנדטים, האינטרס שלו היה למנוע מערכת בחירות רביעית למרות שבסקרים היו לו 64 מנדטים?" לדבריו הסיבה להקמת ממשלת האחדות ולא יציאה לבחירות רביעיות היא "מתוך אחריות לאזרחי ישראל, מתוך הבנה שיש פה משבר גם בריאותי וגם כלכלי חסר תקדים, יכול להיות שהיום המשבר הכלכלי גדול יותר מהבריאותי, השיקול היה חד משמעית לטובת אזרחי ישראל".

"ראש הממשלה יפנה את תפקידו כפי שהתחייבנו בהסכם"

על היחסים עם שותפיו החדשים לקואליציה אמר ח"כ כי "יש כימיה טובה שאני רואה בה באמת פוטנציאל לשיתוף פעולה בשביל אזרחי ישראל. ברור שתהום פעורה בינינו בהרבה מאוד נושאים אידיאולוגים, כל אחד מנקודת המבט שלו, אבל ברמה היום יומית לעבודה מולם למען אזרחי ישראל בדברים שחשובים היום לאזרחי ישראל, בטח באספקטים הבריאותיים, כלכליים, וביטחוני-חברתי, אני חושב שנוכל למצוא מכנה משותף". כמו כן, הוא הביע את דעתו על קיום הסכם הרוטציה, "אני חושב שהממשלה הזאת בסופו של יום תחזיק לפחות 3 שנים, אני לא יודע לומר מה יהיה בהמשך כי זה ההסכם כרגע. יהיו חילופים וראש הממשלה יפנה את תפקידו כפי שהתחייבנו בהסכם, זו התחושה שלי. ימים יגידו".

בהמשך, הביע את דעתו על דבריו של שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן בראיון ל'כאן 11', שרמז כי ראש הממשלה בנימין נתניהו היה בבהלת יתר כתוצאה ממנכ"ל משרד הבריאות היוצא מר משה בר סימן טוב. "האמירה של ליצמן לא ראויה ולא נכונה, לבוא ולומר שראש הממשלה פעל מפחד מבר סימן טוב, נו באמת. לא היה ולא נברא, ראש הממשלה פעל בצורה הכי נכונה וחכמה. 'בהלת היתר' היא זו שמצילה היום את מדינת ישראל מקורונה. זה היה הקו שראש הממשלה אימץ ואני חושב שטוב עשה ראש הממשלה".

לסיום אמר ח"כ זוהר כי "מה שהיה פה זה היה באמת, בעיני, מצג מושלם של קבלת החלטות מושלמות בכמעט 90% מההחלטות שהתקבלו. אני חושב שהיום מדינת ישראל נמצאת בשלב שהיא אוטוטו נשארת ללא חולים, לדעתי בעוד שבועיים פחות מאלף חולים בעזרת השם, במצב שאנחנו יכולים סוף סוף להתחיל לפעול לפתרון כלכלי לאור המשבר ולחזור לשגרה מלאה. כל זה נובע אך ורק מהצעדים שראש הממשלה נתניהו נקט".