השר יולי אדלשטיין: נשקיע את הכל בהיערכות לגל השני

שר הבריאות יולי אדלשטיין בטקס חילופי השרים: "אלחם על כך שמערכת הבריאות תתייצב במקום הראשון בחלוקת העוגה התקציבית"

חזקי ברוך , כ"ד באייר תש"פ

שר הבריאות יולי אדלשטיין נכנס הערב (שני) לתפקידו בטקס חילופים עם שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן.

אדלשטיין קרא לתעדף את מערכת הבריאות גבוה יותר בסדר העדיפויות הלאומי. "לרוב האנשים כאן זה ברור כבר שנים, אבל בחודשים האחרונים אני חושב שאין חולק על כך שמערכת הבריאות צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של מדינת ישראל. הביטחון הבריאותי נמצא בקו אחד עם הביטחון הלאומי שלנו. ישראל מובילה בהתמודדות עם הטרור, עם הסייבר ועוד; ישראל גם תוביל בהתמודדות עם נגיף הקורונה. יש את כל הנתונים שנוכל להוביל ברפואה".

"המוח הישראלי עובד שעות נוספות, ובכוונתי להשקיע את כל המשאבים להיערך נכון לגל קורונה שני אם יבוא. אם נעשה את הדבר הנכון – גם אם לא יהיה גל שני, ההשקעה לא תרד לטמיון אלא תביא לשיפור מערכת הבריאות", הוסיף אדלשטיין.

לדבריו, "בהקשר הזה אני רוצה לומר לכם כבר כאן עוד טרם תחילת הדיונים על התקציב החדש – אלחם על כך שמערכת הבריאות תתייצב במקום הראשון בחלוקת העוגה התקציבית".

"אני מבקש להודות לרופאים, לאחיות, למתמחים, לאנשי מערך בריאות הנפש, לעובדי המינהלה והמשק. עמדתם בחזית של מלחמה נגד ייצור בלתי נראה אבל מסוכן פי כמה מאויבים ידועים. ללא מורא, נלחמתם למען כלל אזרחי ישראל. אתם לוחמי הבריאות שלנו, לוחמים לכל דבר. כעת מוטלת עלינו חובת ההוכחה, שנדע לתגמל אתכם על עבודתכם המסורה והקדושה", אמר אדלשטיין.

הוא פנה אל סגן השר, חבר הכנסת יואב קיש, ואמר לו: "אני שמח מאוד שנענית לבקשתי להצטרף אלי לאתגר החשוב הזה. הוכחת בעבר יכולת פעולה ואני בטוח שהדבר יהיה לעזר בעבודה המשותפת שלנו עכשיו".

לשר היוצא אמר אדלשטיין, "חטפת מתקפות רבות בתקשורת בתקופה האחרונה. אני אפילו לא נכנס לתוכן שלהן. אבל אני רוצה לומר לך שעם ישראל חכם יותר מכל כותרת. הוא רואה מה שעשית בעשור האחרון ומוקיר לך תודה".