טראמפ שוב מפתיע: לוקח הידרו-קסיקלורקין

הנשיא סיפר כי הוא משתמש בתרופה שטען שיעילה נגד נגיף קורונה, אך מחקרים הוכיחו שהיא עלולה לגרום נזק לגוף האדם.

ניצן קידר , כ"ד באייר תש"פ

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הפתיע במסיבת עיתונאים כשסיפר שהוא משתמש באופן קבוע בתרופת ההידרו-קסיקלורקין.

מדובר בתרופה שטראמפ טען בעבר כי היא יעילה נגד נגיף קורונה, אך מחקרים שבדקו זאת בעלו באופן חד משמעי כי לא רק שהיא אינה מועילה במאבק נגד הקורונה, אלא אף יכולה להזיק לגוף ולגרום להפרעות בקצב הלב.

הנשיא התעקש כי "מדובר באמצעי מניעה נגד הנגיף שאני לוקח כבר כמה שבועות. תופתעו לדעת שיש הרבה אנשים שנוטלים את התרופה, במיוחד כאלה שנמצאים בחזית המאבק בקורונה".

רק לפני כמה שבועות העלה טראמפ שתי הצעות שנשמעו הזויות במיוחד לטיפול בקורונה בתדריך עם ביל בראיין, בכיר במחלקה לביטחון המולדת של ארה"ב.

בראיין סיפר כי מחקרים העלו שהנגיף עמיד פחות בתנאים של חום משמעותי ולחות ולא שורד בשמש חזקה.

טראמפ, ששמע את הדברים תהה מדוע אי אפשר להכניס את אור השמש לגוף האדם. "אם נשתמש באור אולטרה סגול או באור בעוצמה חזקה ונחדיר אותו אל תוך הגוף זה יכול לעבוד, לא? כדאי לנסות את זה".

בראיין תיקן ואמר שזה לא משהו שניתן לעשות במעבדות בהן עובדים על תרופה או חיסון מפני הנגיף. הוא ציין את חשיבות השימוש בחומרי חיטוי על משטחים, שכן החום והלחות לבד אינם מספיקים למלחמה בנגיף.

הנשיא ששמע את הדברים, תהה מדוע לא מוצאים דרך להזריק חומרי חיטוי לחולי קורונה. "אני רואה שחומרי החיטוי מעלימים את הקורונה בתוך דקה אחת. אולי יש דרך שנזריק אותם פנימה אל גופם של חולי קורונה. הרי הריאות של החולים נפגעות ואולי החיטוי יעזור", אמר טראמפ.

ההצעה גרמה לגיחוך בקרב הנוכחים והתדריך נמשך מבלי שאנשי הרפואה התייחסו אליה.