נתניהו מבקש להיעדר מפתיחת משפטו

למרות התנגדות הפרקליטות - ראש הממשלה הגיש בקשה רשמית להיעדר מפתיחת משפטו ביום ראשון. עורכי דינו: עמדת הפרקליטות לא עניינית.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תש"פ

נתניהו
נתניהו
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום (שלישי) באופן רשמי שלא להתייצב ביום ראשון הקרוב בפתיחת משפטו.

פרקליטי נתניהו עורכי הדין עמית חדד ומיכה פטמן תקפו את התנגדות הפרקליטות לבקשה, אמרו כי תגובת הפרקליטות אינה עניינית והסבירו כי "מדובר בדיון טכני ואין שום צורך בנוכחותו של ראש הממשלה באולם בית המשפט".

"יתר על כן, בנסיבות מסוימות הפסיקה מתירה למי שמיוצג על ידי עורך דין להעדר מחלק ניכר מישיבות ההוכחות בהמשך המשפט. קל וחומר שהדבר נכון כשמדובר בישיבה טכנית, שבה ממילא לא יתרחש דבר שדורש עניינית את נוכחותו של ראש הממשלה בדיון".

הפרקליטים של נתניהו הוסיפו לתקוף: "אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים אלא באה לשרת את המסע התקשורתי להציג תמונה של ראש הממשלה נתניהו על ספסל הנאשמים, כהמשך לקמפיין רק לא ביבי".

עוד אמרו עורכי הדין כי "למקרה שמישהו לא שם לב, הבחירות כבר הסתיימו וראש הממשלה נתניהו פועל במרץ במסגרת ממשלת האחדות שהקים לטפל בבעיות הבוערות של הקורונה, הכלכלה והחזרת אנשים למעגל התעסוקה. הוא ימשיך לעשות זאת גם ביום ראשון, לפני ואחרי הדיון בבית המשפט".

כאמור, נתניהו ביקש שלא להתייצב לפתיחת משפטו ביום ראשון הקרוב. לטענתו "מדובר בדיון טכני" והגעתו לבית המשפט "תעלה למדינה הון רב".