רומז לתקיפת הסייבר?
אביב כוכבי: נמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב

על רקע מלחמת הסייבר בין ישראל לאיראן אמר הרמטכ''ל כי ''ביום פקודה האויב יגלה שהפך את העורף שלו לחזית ואנחנו נתקוף אותו בעוצמה".

עדו בן פורת , כ"ה באייר תש"פ

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי נאם הערב (שלישי) בטקס חילופי מפקד פיקוד העורף והתייחס ברמז לדיווחים על תקיפת סייבר של ישראל נגד איראן.

"נמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב", אמר כוכבי. ''המרחב הבנוי שבו התמקם האויב לא יהיה עבורנו מחסום לתקיפה. האויב בחר לפרוס טילים ורקטות בתוך הכפרים, ובכך הפך אותם למטרות צבאיות. וכך, ביום פקודה האויב יגלה שבמו ידיו הפך את העורף שלו לחזית, ואנחנו נתקוף אותו בעוצמה".

הרמטכ''ל הוסיף כי על צה"ל מוטלת החובה המוסרית להגן על אזרחי ישראל מפני צבאות הטרור הסובבים אותנו, ''כאשר העורף הישראלי מאוים על ידי אלפי טילים ורקטות, לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל את האיומים. בעוד אנו עושים כל שביכולתנו להימנע מפגיעה באזרחים, האויב עושה כל מאמץ לפגוע באזרחים.

''בניגוד לאויב, אנחנו נפעל באופן התקפי וערכי כאחד, ונבסס את הפעולה על מודיעין וצורך מבצעי. עשרות תקיפות שבוצעו, גם בעת האחרונה, כבר הוכיחו את עליונות המודיעין וכוח האש של צה"ל", הוסיף כוכבי.

כזכור, ה"וושינגטון פוסט" דיווח אמש כי ישראל ביצעה מתקפת סייבר נגד מערכת המחשבים בנמל שהיד רג'אי בדרום איראן.

התקיפה התרחשה ב-9 במאי וגרמה לשיבוש התנועה בנמל במשך ימים ארוכים. ייתכן שמדובר בתגובה על מתקפת סייבר נגד מתקנים של תאגידי מים וביוב בישראל בחודש שעבר.