יום ירושלים
ריקוד הדגלים: בית המשפט העליון יכריע מחר על מתווה האירוע

בית המשפט העליון ידון בעתירת מארגני ריקוד הדגלים ויקבע איך תיראה הצעדה המסורתית ביום חגה של ירושלים.

חזקי ברוך , כ"ה באייר תש"פ

הזמר בני פרידמן בריקודגלים תשע"ט
הזמר בני פרידמן בריקודגלים תשע"ט
צילום: יונתן יחיאל

בית המשפט העליון ידון מחר (ד') בעתירה שהוגשה על ידי עמותת ''עם כלביא'' בדרישה לאפשר את קיום אירוע ריקוד הדגלים המסורתי ביום ירושלים, במתכונת המתאימה לימי הקורונה.

בעתירה שהוגשה בידי עורכי הדין נתי רום והלל ברק דרשו מארגני ריקוד הדגלים לאפשר להם לקיים שרשרת אנושית של כ-3000 איש ממרכז העיר ירושלים ועד לכותל המערבי תוך הקפת כל שערי העיר העתיקה.

על פי הבקשה, המשתתפים בשרשרת האנושית ישאו דגלי ישראל, יעמדו במרחק של 2 מטרים אחד מהשני וישמרו על כללי הקורונה. בנוסף, יסעו ברחבי העיר משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק לשמח את תושבי העיר ירושלים ביום חגה.

נזכיר כי הבוקר הגישה המשטרה את תגובתה לבית המשפט, שם פירטה כי עמדתה היא לאשר את אירוע ריקוד הדגלים במתווה קטן ומצומצם, תוך הגבלה מספר המשתתפים והאזורים בהם יתקיים האירוע. בעקבות עמדת המשטרה הודיעו המארגנים כי יעמדו על העתירה.

מעמותת עם כלביא נמסר "הפגנות השמאל ואירועים נוספים בהוראת היועמ"ש לא הוגבלו בכמות המשתתפים. אין סיבה דווקא בריקוד הדגלים, המסורתי והחשוב להורות על הגבלת מספר משתתפים. זכיר כי מדי שנה משתתפים באירוע עשרות אלפים, והשנה ביקשנו אישור לאלפים בודדים תחת מגבלות הקורונה, אין סיבה לא להענות לבקשה המידתית. אנו נערכים לרישום רכבים לשיירת הרכבים ולרישום משתתפים לשרשרת האנושית לפי התנאים שיקבעו בבית המשפט".

עורכי הדין נתי רום והלל ברק המייצגים את עמותת עם כלביא הוסיפו: "בשבוע בו חזרו בתי הספר לשגרה מלאה וחופי הים יפתחו, אנו מצפים שמשטרת ישראל תאפשר את חגיגות יום ירושלים גם אם במתכונת מצומצמת כפי שביקשנו. עובדת היותנו מצויים בעיצומה של ההתמודדות עם נגיף הקורונה, לא נעלמה מענינו, ועל כן בחרנו לקיים השנה את התהלוכה במתכונת מצומצמת ושונה מאשר בשנים הקודמות, וכמובן, לעמוד בכל הדרישות לקיומו של אירוע בעת הזו".