מוסדות החינוך החרדי בירושלים חוזרים לשגרה

ראש העיר משה ליאון: עבדנו קשה בחודשיים האחרונים להתגבר על האתגרים שהציב בפנינו נגיף הקורונה וברוך ה' צלחנו את התקופה בהצלחה.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תש"פ

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
פלאש 90

בעקבות השיפור הדרמטי במצב התחלואה בירושלים, הנחה ראש העיר משה ליאון להחזיר את מוסדות החינוך החרדיים לפעילות כמעט מלאה.

מחזיקי תיק משאבי חינוך חרדי, הרב ישראל קלרמן, ומחזיק תיק חינוך חרדי הרב אברהם בצלאל, הציגו היום (שלישי) את המתווה שאותו גיבשו בהכוונה צמודה של הרבנים לחזרה לשגרה והרחבת הפעילות תוך המשך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. המתווה אושר על ידי ראש העיר ליאון.

"אנחנו שמחים להחזיר את מוסדות החינוך החרדיים לשגרה. עבדנו קשה בחודשיים האחרונים להתגבר על האתגרים שהציב בפנינו נגיף הקורונה וברוך ה' צלחנו את התקופה בהצלחה", אמר ראש העיר. ''אם כולנו נמשיך לשמור על הכללים, נוכל לחזור לשגרה מלאה בהקדם. נמשיך לעבוד בכוחות משותפים למען תושבי העיר ולשמור על בריאותם לצד מתן אפשרות לחזרה לשגרה".

גני ילדים

גני ילדים בנים ובנות ישובו לפעול החל מיום רביעי (כ"ד אייר, 20/5) במתכונת מלאה בכל ימות השבוע בשעות הגן הרגילות כפי שהיה טרום הקורונה.

צהרונים והזנה

בגני הילדים בהם מתקיים צהרון, יופעלו הצהרונים ותסופק הזנה לתלמידים, החל מיום חמישי הקרוב (כ"ז אייר, 21/5)

כיתות ז' ח'

כיתות ז' ח' בנים ובנות חוזרים לשגרת למידה במתכונת רגילה כפי שהיה לפני הקורונה.

חזרת שני שנתונים נוספים – (בחירת השנתונים בהחלטת המוסד החינוכי)

במקביל לרצון העז להחזיר את שאר הכיתות לשגרת לימודים, התקבלה החלטה לבצע את המהלך בהדרגה ובצורה בטוחה על מנת לשמור על שלומם ובריאותם של התלמידים. אשר על כן נחזיר ללימודים כיתות נוספות בהדרגה, וכאשר יקלטו התלמידים הנוספים ונוודא שהוראות משרד הבריאות נשמרות בקפידה, ובמוסד קיימת הקפדה ראויה על הגיינה נוכל להרחיב את המתווה.

בשלב זה מתעדף אגף החינוך החרדי את חזרתם של כיתות א' ב' במתכונת רגילה ומלאה (כמו בטרום הקורונה) החל מיום רביעי כ"ו אייר - 20/5. (בכיתות בהם פועלות מסגרות הצהרונים, החל מיום ראשון הקרוב ר"ח סיון, 24/5 יפעלו הצהרונים ותינתן הזנה).

מוסד המתעדף הפעלת שנתונים אחרים, רשאי לעשות זאת, אולם בכל מקרה לא יופעלו בשלב זה יותר משני שנתונים בטווח כיתות א' עד ו'.

*מאחר ונדרשת התארגנות לחזרה לשגרה מצד המוסד החינוכי, על ההורים להתעדכן ישירות מול המוסד של ילדיהם, לגבי מועד החזרה לשגרה והשנתונים הנבחרים*.

חינוך מיוחד

כוללני: ממשיכים בשגרת לימודים מלאה כפי שהיה לפני הקורונה.

כיתות מקדמות: עד סוף השבוע לומדים בשגרה מדורגת, (מתווה ב'). החל מיום ראשון (ר"ח סיון, 24/5) חוזרים לשגרה רגילה.

הזנה תסופק במוסדות החינוך המיוחד.