מה חושב שר הביטחון על גיוס נשים לגולני?

בזמן כהונתו כרמטכ"ל נדרש בני גנץ לסוגיה והביע את הסתייגותו הנחרצת מגיוס נשים ליחידות חיל רגלים מתמרנות.

ערוץ 7 , כ"ו באייר תש"פ

שר הביטחון בני גנץ
שר הביטחון בני גנץ
צילום: עודד קרני / לע"מ

ארבע צעירות בנות 18 הגישו הבוקר (רביעי) עתירה לבג"ץ הקוראת לשר הביטחון בני גנץ ולרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי לפתוח גם לנשים את יום הסיירות, ימי הגיבוש ליחידות לוחמת העילית.

עד כה טרם נמסרה תגובה רשמית משר הבטחון רא"ל במיל' בני גנץ לעתירה, אך בארגון תורת לחימה הפועל לשמירה על צה''ל כצבא מנצח, מזכירים כי בזמן כהונתו כרמטכ"ל נדרש גנץ לסוגיה והביע את הסתייגותו הנחרצת מגיוס נשים ליחידות חיל רגלים מתמרנות.

במפגש של המסלול הצבאי "צמרת" שנערך ב2013 בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית, נשאל גנץ אם בעתיד יוכלו בנות לשרת ביחידות הקרביות המובחרות. גנץ השיב: "בעיניי יש שלושה פרמטרים לשירות נשים בצה''ל. ההיבט הראשון - האם אפשר לעמוד במשימה המבצעית? ההיבט השני, האם אפשר לעבוד בסביבה המבצעית שבתוכה אתה פועל? ושלישית, האם זה יכול להיות בהיקפים הנדרשים?" גנץ פסק אז: "אני לא חושב שיכולות להיות פלוגות לוחמות של נשים בגולני. אין בעיה שאישה תהיה טייסת קרב."

בארגון תורת לחימה הגיבו הבוקר לעתירה: "מדובר בקמפיין מסוכן ארוך שנים, שיש בו בכדי לפלג, להחליש ולהסיט את תשומת הלב של צה"ל, שתפקידו לנצח במלחמה בלבד ולא לכלות את כוחותיו במלחמות מגדר והעצמה אישית אגואיסטית.

כל בר דעת שאינו מונע על ידי אג'נדה מסוכנת וכל אדם שמכיר את צה''ל ועבודתו יודע שהעתירה הזו בלתי אפשרית. אנו בטוחים ששר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' בני גנץ יביע את עמדתו הברורה והאמיצה כפי שהביע אותה בשנת 2013 שאמר שנשים לא תשרתנה בגולני. מי שלא התעורר בבג"ץ אליס מילר ובג"ץ הטנקיסטיות קיבל כעת את בג"ץ המטכ"ליסטיות."