מתקפה בליכוד: "הצביעות חוגגת"

שרים וחברי כנסת תקפו את מערכת המשפט והודיעו כי יגיעו לבית המשפט בירושלים - שם יתנהל משפטו של נתניהו המואשם בשוחד והפרת אמונים.

חזקי ברוך , כ"ט באייר תש"פ

נתניהו ומירי רגב
נתניהו ומירי רגב
צילום: גילי יערי, פלאש 90

חברי כנסת ושרים בליכוד תקפו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, את מערכת אכיפת החוק ואת התקשורת.

שר החינוך יואב גלנט אמר כי "באופן לא מפתיע הצביעות של התקשורת לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה שוב חוגגת. הרצון העז לראות את תמונת ראש הממשלה על ספסל הנאשמים גובר על הכל".

"איפה הייתה נחישות והתגייסות זו רק לפני מספר ימים, לגבי חשיפת שיחות מנדלבליט-אשכנזי? שיחות אלו היו חלק ממהלך חמור ביותר כנגד הממשלה ושלטון החוק. היכן אבירי הצדק ומדוע מנסים להסיר זאת מסדר היום? בזמן שעושים לראש הממשלה משפט שדה בתקשורת ומשבשים הליכי חקירה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה מסרבים לחשוף לציבור את קלטות מנדלבליט. מה הם מסתירים? הגיעה השעה שהציבור ידע את האמת. עדיין לא מאוחר לעצור ולבחון את בעיית הסמכות המוסרית של מנדלבליט להוות את צד התביעה נגד ראש הממשלה תוך חשיפה מלאה של שיחותיו עם אשכנזי".

חבר הכנסת שלמה קרעי התייחס למשפט וכתב כי "ההבדל הקטן בין ראש הממשלה למנדלבליט זה שאצל הראשון כל האמצעים כשרים לרדוף, ואצל השני בונים חומה של צווי איסור פרסום. מנדלבליט דאג לפטר ולקחת את הסמכויות של היחיד שיכול לבקר אותו, הוא הדליף ושיבש הליכי חקירה על פי הפרסומים ומניעיו מוסתרים מעין כל".

"המפלגות החדשות: הפרקליטות, משרד היועמ"ש, המפכ"ל לשעבר והתקשורת, נכשלו במשימתם הראשונה, לדאוג לכך שנתניהו לא יגיע למשפט כראש ממשלה - הבסנו אותם בקרב הזה עכשיו, הם יעשו הכל כדי להשפיע על דעת הקהל ועל השופטים, לשקר, לאיים, להסית ולהשפיל. תפקידנו הוא להמשיך לעמוד על המשמר ולמנוע זאת".

גם שרת התחבורה מירי רגב כתבה בפייסבוק כי "עם ישראל אוהב ומעריך את ראש הממשלה וזועק על העוול והרדיפה הבלתי פוסקת נגדו ונגד מה שהוא מייצג עבור רבים רבים בישראל". רגב הודיעה כי "מחר אגיע לבית המשפט כדי לחזק את ראש הממשלה ולתמוך בו, אהיה שם כדי לייצג את מיליוני האזרחים שמאמינים בחפותו".

גם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה כי גם הוא יגיע לדיון. גם השר צחי הנגבי יגיע לתמוך בנתניהו מחוץ לאולם: "ראש הממשלה חזק ואופטימי, אבל גם לאדם חזק מותר לקבל חיזוקים מחבריו. אני מגיע לחזק חבר ולאחל הצלחה, כי הצלחתו היא הצלחת כל העם".

נציגי סניפי הליכוד פועלים להוציא הסעות מאורגנות של אוטובוסים לבית המשפט מכל חלקי הארץ ובכלל זאת מירושלים, מתל אביב, מחיפה, פתח תקווה, רמת גן, עפולה וערים נוספות.

מנגד כתב יושב ראש יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד: "‏אחד אחרי השני עלו שרי הליכוד ביממה האחרונה לשידור במטרה אחת: לאיים על השופטים ולהסית באמירות אלימות נגד רשויות החוק. זה נסיון ההפיכה היחיד שמתנהל פה. לפיד קרא לנתניהו וגנץ "זו חובתכם לצאת נגד זה ולהבהיר שלא תתנו לפגוע במנדלבליט או בבית המשפט".

פעילי יש עתיד ייצאו לעשרות צמתים וגשרים ראשיים, שעות לפני תחילת משפטו של ראש הממשלה, בקריאה "מושחתים ומנותקים נמאסתם".