נתניהו: הנחיתי להגדיל את תקציב התכנית הכלכלית ל-100 מיליארד ש"ח

שעות לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה נתניהו, מתכנסת היום (ראשון) ישיבת הממשלה הראשונה בהובלתו של נתניהו.

ערוץ 7 , א' בסיון תש"פ

ישיבת הממשלה הראשונה מתכנסת הבוקר (ראשון) לראשונה מאז השבעתה. מיד לאחריה יגיע ראש הממשלה לבית המשפט בירושלים לצורך הקראת כתב האישום החמור נגדו.

נושא הקמת המשרדים החדשים ופיצול הקיימים לא צפוי לעלות לאישור. גם הקמת משרד ראש הממשלה החליפי ירד מסדר היום.

בממשלה צפויים לדון היום על סמכויות השב"כ במלחמה בקורונה, הקמת ועדת השרים לטיפול במשבר הקורונה, מינוי סגני שרים והקמת הקבינט המדיני-ביטחוני.

"אני מבקש לברך את חברתנו השרה מירב כהן שהביאה בן לעולם, צלצלתי אליה אמש והמלצתי לה לתת זמן למשפחה ולילדים כי הזמן הזה לא חוזר. נראה אותה בקרוב כאן איתנו", פתח ראש הממשלה.

"אנחנו מעלים את ירושלים על ראש שמחתנו, אנחנו מפתחים אותה ומקדמים אותה בתחומים שונים. הפיתוח הזה קיבל רוח גבית מהתוכנית מיוחדת בסכום של 200 מיליון ש"ח להמשך פיתוח וחיזוק בירושלים. לשנה הבאה בירושלים הבנויה והבריאה".

"שמעתם את חמינאי מאיים עלינו בהשמדה. כל מי שמאיים עלינו שם את עצמו בסכנה גדולה. אנחנו פועלים כל העת גדי להתנגד לניסיון של איראן להכניס נשק לסוריה שיכול לסכן את מדינת ישראל. במקביל, אנחנו צריכים להמשיך להתמודד נגד הסכנה של הקורונה. המשימה שנטפל בה כעת היא המשימה הכלכלית. בראש ובראשונה, אנחנו רוצים לפעול יחד כדי להחזיר את האנשים לעבודה. על כך שוחחתי עם שר האוצר כמה פעמים בשבוע שעבר. נכניס פעולות שיביאו מקומות עבודה", המשיך ראש הממשלה.

"אזרחי ישראל בחרו בנו ברוב מוחץ כדי שנעבוד למענם יחד. הממשלה הזאת מייצגת את כל אזרחי ישראל בלי יוצא מן הכלל. נעשה היום את שני הצעדים, אחד זה להקים את הקבינט הבטחוני והשני זה להקים את קבינט הקורונה

אנחנו חייבים להמשיך להתמודד נגד הסכנה של מגיפת הקורונה. כרגע המשימה הראשונה היא המשימה הכלכלית, לפעול יחד כדי להחזיר את האנשים לעבודה ואנחנו ניכנס לפעולה מיד. נסייע לעצמאים ולבעלי העסקים הקטנים להחזיר את המשק לצמיחה. הנחיתי להגדיל את התכנית הכלכלית למאה מיליארד ש"ח".

"נשקיע את התקציב הנוסף בעידוד תעסוקה, בקרן לסיוע לעסקים שלא יוכלו לשוב לפעילות סדירה בשלב הקרוב. אני אגלה למי שלא מכיר אותי עדיין, שבין ההנאות הקטנות שיש בחיים הציבוריים עבורי זה לכתוש בגרזן את הביורוקרטיה שמונעת או מעכבת את מתן העזרה לאנשים. אני מצפה לעבודה משותפת מתוך שיתוף פעולה ואחדות אמיתית".