אביחי מנדלבליט: נמשיך לפעול ללא מורא

היועץ המשפטי לממשלה הגיב למתקפה של נתניהו, "נמשיך לפעול בהגינות ומתוך העיקרון שהכל שווים בפני החוק; זו מחויבותנו לאזרחי ישראל".

ערוץ 7 , א' בסיון תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית המשפט
ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית המשפט
Yonatan Sindel/FLASH90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב לביקורת החריפה שהשמיע ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד הפרקליטות והמשטרה לפני פתיחת משפטו היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בירושלים.

"בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום משפטם של ארבעה נאשמים, בהם ראש הממשלה, בפרשות 1000, 2000 ו-4000. התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד", אמר מנדלבליט.

''ישראל היא מדינת חוק. משכך, בית המשפט הוא המקום להשמעת טענות הצדדים, להצגת ראיות התביעה, ולבחינה מדוקדקת של כל טענות ההגנה. שם ורק שם יוכרע דינם של הנאשמים".

מנדלבליט הבטיח: ''אנו נמשיך לפעול ללא מורא, גם אל מול הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים, ניסיון שאותו יש לדחות מכל וכל. נמשיך לפעול בהגינות ומתוך העיקרון שהכל שווים בפני החוק; זו מחויבותנו לאזרחי מדינת ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיום כאמור נפתח משפטו, מואשם במעורבות בשלוש פרשיות, תיק 1000 - פרשת המתנות, תיק 2000 - פרשת נוני מוזס, ותיק 4000 - פרשת בזק-וואלה.

עם כניסתו לבית המשפט, יחד עם בנו אבנר, מסר נתניהו הצהרה חריפה, בה תקף את המשטרה והפרקליטות על ההחלטה להעמידו לדין.

"אזרחי ישראל, אני ניצב פה היום כראש הממשלה שלכם בגו זקוף ובראש מורם. הבקשה הראשונה שלי מבית המשפט היא שקיפות מלאה. אני מבקש שהכול ישודר בשידור חי - שידור רציף ולא מצונזר. הציבור צריך לשמוע הכול".

"גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו יחד לעיתוני שמאל כדי לתפור לי תיקים מופרכים והזויים. המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין", אמר ראש הממשלה. "החקירות זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון".

"לא אכפת להם אם יבוא איזה פודל צייתן מהימין, אני לא פודל. אני לא מוכן להתאתרג, אני לא מוכן לעקור ישובים לכן צריך להפיל אותי בכל מחיר. מהדהד את המסר המוביל: זה משפט נגד הימין של חבורת רק לא ביבי. תפרו לי תיק!".

נתניהו תקף את המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך על רקע דבריו אתמול, "שמעתי את אלשיך מדבר בצדקנות. זה אותו אלשיך שהעביר מיליונים מכספי משלם המיסים ליועץ התקשורת שלו. זה אותו אלשיך שעבר עבירה פלילית כשהדליף בשידור חי מהחקירות בענייני, זה אותו אלשיך, שטפל עליי עלילת שווא כאילו שלחתי חוקרים פרטיים לעקוב אחריו. הוא מזכיר רוני אחר, רוני ריטמן. הוא טען שאני הוא זה ששלח את הקצינה שהתלוננה נגדו. אלו אנשים שהובילו את החקירות נגדי".

"החקירות זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון. פעמיים בשנה האחרונה התערבה חבורת 'רק לא ביבי' בהליך של הבחירות. הם היו בטוחים שהימין ואני נתרסק בבחירות. הפעם הם הגישו כתב אישום וזה אמור היה להיות מכת מוות, הם עשו הכול כדי שאני אעמוד פה היום כראש ממשלה לשעבר, אבל אזרחי ישראל, אתם יותר חכמים מכל אלו שתפרו לי תיקים", הוסיף ראש הממשלה.

"אני ניצב פה היום כראש הממשלה שלכם בגו זקוף וראש מורם ואני דורש – חשפו הכול, גלו הכול. נציגי התקשורת, אני יודע למה אתם כאן, אתם רוצים לצלם אותי כחלק ממסע התעמולה 'רק לא ביבי' שלא נפסק לרגע. אבל אני רוצה שהציבור יראה את כל התמונה, שהציבור ידע את כל האמת, ולכן הבקשה הראשונה שלי מבית המשפט היא שקיפות מלאה. אני מבקש שהכול ישודר בשידור חי, שידור רציף ולא מצונזר. הציבור צריך לשמוע הכול ולא דרך המסננת של כתבי החצר של הפרקליטות", דרש נתניהו.

נתניהו קרא לפרסם מיד את "המסמך ששלח משרד המשפטים למבקר המדינה, ואת התמלילים שנועדו להדחת עדים כדי שיעידו נגדי עדות שקר. זה שלטון החוק? זו דמוקרטיה? איפה נשמעו דברים כאלו בדמוקרטיות?".טוען....