אלמנתו של יותם עובדיה לשופטים: הבן שלי בן הארבע שואל איפה אבא

טל עובדיה ביקשה להגיד כמה מילים לשופטי בג"ץ שדנו בעתירת משפחת המחבל שרצח את בעלה. בעקבות המלצת השופטים העתירה נמשכה ונדחתה.

חזקי ברוך , ב' בסיון תש"פ

טל עובדיה
טל עובדיה
צילום: חזקי ברוך

שופטי בית המשפט העליון, מני מזוז יעל וילנר וענת ברון דחו הבוקר (שני) את עתירת משפחת המחבל מחמד טארק אבראהים דאר יוסף מהכפר כובר שביקשה לקבל את גופתו לקבורה.

המחבל מחמד טארק אבראהים דאר יוסף רצח לפני כשנתיים בליל ט"ו באב את יותם עובדיה ז"ל בפיגוע רצחני בישוב אדם.

השופט מזוז העיר במהלך הדיון, "חייב להיות קשר רציונאלי בין הפעולה של החזקת גופה לבין תכלית של מו"מ להחזרת חללים ישראלים".

בתגובה טען עו"ד אבי מילנובסקי, נציג המדינה בדיון, כי הגופה דרושה לצורך ניהול המשא ומתן להחזרת נעדרי צה"ל המוחזקים בידי חמאס בעזה, אך סירב לפרט. החומר בנושא הוצג לשופטים בחלק מהדיון המתקיים במעמד צד אחד.

לפני צאת הנוכחים מהאולם לצורך הצגת החומר החסוי לשופטים ביקשה טל עובדיה, אלמנתו של יותם ז"ל, להגיד כמה מילים אישיות לשופטים.

"קוראים לי טל ואני אשתו של יותם שנרצח בט"ו באב בישוב אדם. נשארתי עם שני יתומים בני חצי שנה ושנתיים וחצי. יותם נרצח בדם קר מתחת לביתו. מאז החיים שלנו לא אותם חיים", סיפרה.

"המחבל דקר את יותם עשרות פעמים", הוסיפה האלמנה, "המחבל היה נחוש. נעלתי את החדר של הילדים והלכתי לחפש את יותם וראיתי אותו מתבוסס בדמו. יותם לא שרד. המחבל יצא למסע הרג".

לדבריה, "מאז אותו לילה הבן שלי בן הארבע שואל איפה אבא? מי לקח את אבא שלי? הקטן לא מכיר את המילה אבא. הבנים שלי יכירו את אבא רק מהסיפורים. הצלקת תהיה איתנו בכל מקום".

"מוחמד רצח את בעלי רק בשל היותו יהודי", הדגישה עובדיה, "אני ניצבת כאן לפניכם כדי להביע את התנגדותי לשחרור גופת המחבל שרצח את בעלי. חשוב לנו שההרתעה לא תאבד, והחזרת גופות מעודדת טרור. אם יתקיים מו"מ להחזרת החיילים שלנו - אני לא אפצה פה".

לאחר שהחומר החסוי הוצג לשופטים הם המליצו לעורך הדין של משפחת המחבל שרצח את יותם עובדיה הי"ד לחזור בו מהעתירה. משפחת המחבל קיבלה את ההמלצה והעתירה נדחתה.

בני משפחתו של יותם עובדיה זעקו בתום הדיון, "תודה רבה. יש אלוקים".

אלמנתו של זיו חג'בי (מימין) ואלמנתו של יותם עובדיה
צילום: חזקי ברוך