הבלתי נשכחים – חמישה סרטי חובה משנות ה-90

כל מי שגדל בשנות ה-90, יגדיר את הסרטים שיצאו בתקופה זו כסרטי חובה שכל אדם צריך לצפות בהם לפחות אחת לחייו

תוכן שיווקי , ב' בסיון תש"פ

בלתי נשכחים
בלתי נשכחים
PIXABAY

אין ספק כי כל מי שגדל בשנות ה-90, יגדיר את הסרטים שיצאו בתקופה זו כסרטי חובה שכל אדם צריך לצפות בהם לפחות אחת לחייו, ובמעבר על חלק נכבד מהסרטים הללו – אפשר לחלוטין להבין למה.

לפניכם חמישה סרטי חובה בלתי נשכחים משנות ה-90, שממש לא כדאי לכם לפספס.

ריקוד מושחת

"ריקוד מושחת" הוא ככל הנראה אחד מסדרי הקאלט של כל הזמנים. סרט הקולנוע האמריקאי, שיצא בשנת 1987, מתאפיין בלא מעט מוזיקליות, רומנטיקה וסצנות ריקודים שיגרמו לכם לרצות לקפוץ מהספה ולהניע את הגוף יחד עם הדמויות. העלילה סובבת סביב בייבי, בחורה צעירה שמגיעה יחד עם משפחתה לאתר נופש ופוגשת שם את ג'וני (פטריק סווייזי) – רקדן ומורה לריקוד. על אף שהוריה של בייבי אינם מקבלים בעין יפה את ההתפתחויות, בין השניים נרקם רומן ששיאו בסצנת סיום מרגשת ובלתי נשכחת.

פארק היורה

כמעט שאין אדם שלא שמע על הסרט "פארק היורה", ואם אתם נמנים על חובבי סרטי ההרפתקאות הבדיוניים ויצא לכם לפספס את הסרט הזה – אין ספק שאתם צריכים להוסיף אותו לרשימת החובה שלכם. הסרט, בבימויו של סטיבן ספילברג, מבוסס על ספרו של מייקל קרייטון. העלילה מתמקדת באי דמיוני, בו נמצאת קבוצה של מדענים להנדסה גנטית, שהקימו מעין פארק שעשועים של דינוזאורים משובטים. לפני פתיחת הפארק לקהל הרחב, בעת בדיקת הבטיחות, משתחררים הדינוזאורים לחופשי בסצנת אימה אמיתית שתשאיר אתכם דבוקים למסך לכל אורך הסרט.

לב אמיץ

לב אמיץ הוא סרט קולנוע אמריקאי משנת 1995. מל גיבסון, אשר ביים את הסרט, גם כיכב בו בתפקיד הראשי כוויליאם וולאס – אחד מגיבוריה הלאומיים של סקוטלנד במאה ה-13. הסרט, אשר מבוסס על אירועים אמיתיים, סובב סביב מלחמת העצמאות הראשונה של סקוטלנד נגד אנגליה ובעיקר סביב וויליאם – בחור אמיץ לב, חכם ומלא בכריזמה, אשר הופך למנהיגה של ההתנגדות הסקוטית לשלטון הבריטי. "לב אמיץ", אשר מסתיים בניצחון גדול של הכוחות הסקוטיים, זכה להצלחה חסרת תקדים וגרף הכנסות שעומדות על כ-210 מיליון דולר.

שליחות קטלנית 2

"שליחות קטלנית 2: יום הדין", הוא סרט המשך לסרט הפעולה "שליחות קטלנית". עלילת הסרט מתרחשת כ-11 שנים מהנקודה בה הסתיים הסרט הקודם, ומגוללת את סיפורה של שרה קונור, בנה הצעיר ורובוט מהעתיד (ארנולד שוורצנגר), שנשלח להגן עליהם מפני "המחסל" – רובוט העשוי מתכת נוזלית, שמאפשרת לו לשנות את צורתו. הסרט, שיצא בשנת 1991 והתאפיין באפקטים ויזואליים, עריכת סאונד מתקדמת וטכניקות איפור חדשניות, הפך להצלחה מסחררת וגרף כ-520 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם.

אישה יפה

"אישה יפה" הוא אחד הסרטים המוכרים ביותר בעולם, ולא בכדי. הסרט סובב סביב ויויאן וורד (ג'וליה רוברטס), זונה צעירה, ואדוארד לואיס (ריצ'רד גיר) – איש עסקים עשיר, אך בודד. השניים נפגשים ברחובות בוורלי הילס, אז מחליט לואיס לשכור את שירותיה של וורד למשך שבוע, במסגרתו הוא רוכש עבורה בגדים יוקרתיים, מצרף אותה לפגישותיו ויוצא איתה לדייטים שמסתכמים בהתאהבות של שניהם האחד בשנייה וברומנטיקה מהסוג שקיים רק בסרטים.