הליכוד העניק ל"יש עתיד" את ראשות הוועדה לביקורת המדינה

ח''כ עפר שלח מונה ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה. ח"כ מתן כהנא הגיב: ''זה חלק מהברית החדשה של הליכוד עם השמאל?''.

חזקי ברוך , ד' בסיון תש"פ

חבר הכנסת עפר שלח (יש עתיד) מונה ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, בעקבות סיכום בין הליכוד למפלגת יש עתיד.

ח"כ מתן כהנא מסיעת ימינה הבוקר (רביעי) בישיבת הוועדה המסדרת ליו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר ותהה: ''למה בחרתם להעניק את הועדה לביקורת המדינה ליש עתיד במקום לימינה? האם זה חלק מהברית החדשה של הליכוד עם השמאל?

''בושה שבליכוד מעדיפים לעשות הכל כדי להמשיך לפגוע ולהשפיל את ימינה, מפלגת הציונות הדתית והימין האידאולוגי", הוסיף כהנא.

ח"כ מיקי זוהר הסביר כי זו התחייבות שניתנה בעבר ליש עתיד ולכן יש לכבדה. "ב-24 שעות האחרונות מתנהל קמפיין שתכליתו להעמיד בראשות הוועדה לביקורת המדינה את ימינה. שואלים אותי מדוע הוועדה ניתנת ליש עתיד ולא לימינה? ותשובתי: מאז הקמת הכנסת הקואליציה אינה מתערבת בחלוקת הועדות בתוך האופוזיציה- שתמיד חילקה את הוועדות בתוך עצמה.

''גם הטענה לכך שבשנת 2009 מונה אורי אריאל ליו"ר הועדה לביקורת המדינה באופן חד צדדי אינה נכונה, זה קרה רק משום שקדימה הצטרפה לקואליציה ואורי אריאל נותר כנציג האופוזיציה היחיד בוועדה ולכן הוא זכה למינוי''.

לטענת זוהר, אם נציג ימינה היה בראש הוועדה לביקורת המדינה, הדבר היה מתגלגל לבית המשפט העליון. ''במקרה בו היינו פועלים באופן דורסני היתה מוגשת עתירה נגדנו לבג״ץ וההחלטה הזו הייתה מתבטלת בין כה וכה. מכל מקום בסופו של יום מה שמכריע הוא שנתנו מילה, היה סיכום, לחצנו יד והתקדמנו.

''חשוב מאוד בעיני שכאשר ח"כ נותן מילה בבית הזה טוב יהיה שמילתו תכובד. הגיע הזמן שהפוליטיקאים שנמצאים בבניין הזה יעמדו במילתם", הוסיף ח"כ זוהר.