בני גנץ על הריבונות:
נפעל בחוכמה ובאחריות - רק כך נוכל להביא הישגים היסטוריים

יו"ר כחול לבן התייחס למתקפה של נתניהו על מערכת אכיפת החוק, ''שמירה על שלטון החוק אינה עניין פרסונלי אלא אינטרס לאומי".

חזקי ברוך , ד' בסיון תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (רביעי) לכוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו להחיל ריבונות ישראלית בבקעת הירדן וביהודה ושומרון.

"על הפרק בימים אלה הזדמנויות מדיניות שיכולות לשנות את פני האזור כולו ובכללן תוכנית השלום של הממשל האמריקני", אמר ראש הממשלה החליפי בישיבת הסיעה של ''כחול לבן''.

''בשבועות הקרובים נבחן באופן מקצועי את דרכי הפעולה הנכונות, באמצעות גבי אשכנזי ומשרד החוץ, כדי להביא את התוצאות הטובות ביותר שישמרו על ביטחון ישראל והאינטרסים הלאומיים והבינלאומיים שלנו. נפעל בחוכמה ובאחריות - רק כך נוכל להביא הישגים היסטוריים".

בנוגע למתיחות הביטחונית מול ארגוני הטרור אמר בני גנץ כי "עם הירידה בהשפעת הקורונה ניכר שאויבינו לא נחים על זרי הדפנה. האופציה של הפעלת כח צבאי תמיד על השולחן. לא ניתן להפריד את זה מהמחויבות שלנו להשבת השבויים והנעדרים בעזה".

שר הביטחון התייחס גם למתקפה של נתניהו ובכירי הליכוד נגד מערכת המשפט, המשטרה והפרקליטות: ''אני שב ואומר באופן חד וברור. כפי שישראל צריכה ממשלה מתפקדת היא צריכה מערכת משפט חזקה ועצמאית. שמירה על שלטון החוק אינה עניין פרסונלי אלא אינטרס לאומי. שלטון החוק והשוויון בפני החוק הם ערכים עליונים בדמוקרטיה''.