איקאה נרתמת לתפילות המוסלמים

רשת איקאה איפשרה למאות מוסלמים להשתמש בחניון שלה בעיר גרמנית על מנת להתפלל ברמדאן תוך שמירת ריחוק חברתי.

ניסן צור , ד' בסיון תש"פ

מוסלמי בתפילה
מוסלמי בתפילה
צילום: ISTOCK

איקאה מתגייסת לסייע למוסלמים בגרמניה להתפלל במהלך חודש הרמדאן.

סניף הרשת השבדית בעיר וצלר הסמוכה לפרנקפורט הודיע כי יאפשר לתושבי העיר המוסלמים להשתמש בחניון הגדול של הסניף על מנת להתפלל את תפילות הרמדאן, לאחר שהמסגדים בעיר לא איפשרו את קיום התפילות ללא שמירת המרחק הנדרשת עקב הקורונה.

בסוף השבוע האחרון הגיעו מאות מוסלמים אל חניון איקאה והתפללו בו תוך שמירת מרחק של מטר וחצי אחד מהשני, כפי שדורשות ההנחיות בגרמניה.

ראשי המסגד המקומי הודו לרשת איקאה על שהתגייסה לסייע להם בקיום תפילות הרמדאן. "ברצוננו להודות למשטרת וצלר, למשרד הסדר הציבורי של וצלר, להנהלת איקאה בעיר, לאחים, ולכל מי שתרמו להפיכת תפילת החג יוצא הדופן הזה לאפשרית", אמר קאדיר טרזי, העומד בראשות המסגד בוצלר.

טרזי סיפר כי היוזמה להפוך את חניון איקאה למסגד מאולתר עקב הנסיבות הגיעה מצידו, והוא פנה אל מנהלי חנות איקאה בעיר בבקשה לאפשר למוסלמים להשתמש בחניון הרשת על מנת לקיים את תפילות הרמדאן, אבל לדבריו הוא לא ציפה לתשובה חיובית. "מנהל החנות לא היסס אפילו לרגע ואמר 'כן, אתם יכולים להתפלל כאן'. הייתי מופתע ושמח באותה העת. זה היה חודש רמדאן שונה לחלוטין. ללא קשר אחד עם השני, ללא ביקורים וללא שבירת הצום יחד".

במהלך התפילה בחניון איקאה התפלל כל אחד מהמאמינים המוסלמים על מחצלת נפרדת, תוך חבישת מסיכת פנים.