תיעוד: שומר או גנב?

ערבי ניצל את עבודתו כאחראי דיר הכבשים של קיבוץ עין חרוד איחוד כדי לגנוב כבשים ושקי אבקת חלב.

ערוץ 7 , ד' בסיון תש"פ

ערבי תושב הכפר מוקייבלה בשנות ה-50 לחייו נעצר על ידי המשטרה בגניבת שבע כבשים ו-15 שקי אבקת חלב.

החשוד ניצל את עבודתו כאחראי דיר הכבשים של קיבוץ עין חרוד איחוד כדי לבצע את הגניבה. הוא שימש בתפקידו מאז 2008. במתחם הדירים מוחזקים אלפי ראשי צאן לצורך שיווק בשר ומכירת חלב.

בכתב האישום מפורטים שמונה אירועים שונים שהתרחשו בחודש מאי 2020 ובהם נאשם האחראי על הדיר בגניבת הכבשים ושקי החלב. במשטרה מעריכים שמדובר בגניבות שיטתיות שנמשכו לאורך זמן.

כחצי שעה לפני שהיה מסיים את עבודתו בניהול הדיר, היה מנתק את זרם החשמל למערכת מצלמות האבטחה שמתעדות את המתרחש בדיר ובסביבתו. הערבי היה מעמיס את הכבשים ושקי החלב על כף טרקטור ששימש לעבודה בדיר, נוסע למבנה ריק סמוך, מחביא את הכבשים ושקי החלב ומיד לאחר מכן היה מגיע עם רכבו הפרטי ומעמיס את מה שגנב לתא המטען.

גניבת הכבשים הייתה מתבצעת תוך התעללות בבעלי החיים שהיו נכפתים, נגררים ומוכנסים לתא המטען.

במהלך החקירה של משמר הגבול שכללה איסוף ראיות, התקנת אמצעים טכנולוגיים ומעקב אחר הנאשם, הוא נעצר בשבוע שעבר כשברכבו שתי כבשים שעל פי כתב האישום גנב מהדיר. גם במקרה הזה פעל הנאשם באותה השיטה. הוא הגיע לעבודה לפנות בוקר ובשעות הצהריים העמיס את שתי הכבשים על הטרקטור, נסע למבנה הסמוך, החביא אותן שם ולאחר מכן הגיע עם רכבו והעמיס אותן לתא המטען.

ביציאה מהקיבוץ המתינו לו השוטרים שעצרו אותו להמשך חקירה שכאמור העלתה עוד שמונה מקרים וגניבות בשווי מוערך בעשרות אלפי שקלים.