לראשונה מאז 'ששת הימים':
אלף ערכות מזון בלבד לעולים לכותל

מידי שנה מחלקת חב"ד רבבות ערכות מזון לעולים לרגל בחג השבועות. השנה, עקב המגבלות, הוכנו כאלף ערכות בלבד למי שיזכו להגיע לכותל.

ניצן קידר , ד' בסיון תש"פ

רחבת הכותל
רחבת הכותל
צילום: אורי קרעי

כאלף איש בלבד, שעלו בגורל, יוכלו השנה להתפלל בחג השבועות בכותל המערבי, וזאת עקב מגבלות הקורונה של משרד הבריאות.

גם השנה, חרף האתגרים, יחלק ארגון החסד הוותיק 'כולל חב"ד' "סט קידוש" לכל החפץ בכך: יין קידוש לכל מניין, בקבוק שתיה אישי ומאפה אישי באריזה סגורה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מסורת החלוקה, שהחלה על ידי החלוץ נקדימון בן-גוריון בשעתו, שדאג להכנת בורות מים קרים לכל עולי הרגל שנהרו אל בית המקדש, התאפשרה בזכות דאגתו האישית של רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שדאג אישית לטפל בחלוקה זו, למרות המגבלות. ה'כולל', יצויין, הינו ארגון החסד היחידי שזוכה מידי שנה בזכות זו.

אם בכל שנה מחלק ה'כולל' רבבות ערכות, הרי שהשנה מדובר בכאלף ערכות בלבד, לזוכים בגורל. בשעות האחרונות מסיימים ב'כולל' את אריזת הערכות, עבור עמך בית ישראל הגומעים ברגליהם את רחובות ירושלים בדרכם למקום הקודש והמקדש בעיצומו של חג השבועות.

במקביל, שלט ענק ומרהיב ייתלה בערב חג שבועות, ויכריז "קידושא רבא - שבועות תש"פ". החלוקה מתאפשרת גם השנה בסיוע של הקרן למורשת הכותל, קרן מרומים והחפצים בעילום שמם.

על כל אריזה, תחת לוגו 'בית התבשיל אשל ירושלים' המופעל על ידי ה'כולל', מודפסת קריאתו של הרבי: בנינו ערבים בעדינו - לאסוף את הילדים והטף לשמיעת עשרת הדברות בבית הכנסת בשעת קריאת התורה בחג השבועות. קריאה זו, על עשרות אלפי האריזות, הביאה את קריאת הרבי להמוני בית ישראל.