משפחות שכולות לנתניהו: דם ילדינו זועק מן האדמה

130 משפחות שכולות פונות לראש הממשלה בדרישה לכנס דיון נוסף בפרשת הרס בית המחבל שרצח את דביר שורק.

חזקי ברוך , ד' בסיון תש"פ

דביר שורק הי"ד
דביר שורק הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

130 משפחות שכולות פנו היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לכנס דיון נוסף בפרשת הרס בית המחבל שרצח את דביר שורק.

לכבוד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו
שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בנימין גנץ
היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט

הנדון: בקשה דחופה לקיום דיון נוסף בפרשת הרס בית רוצח דביר שורק

אנחנו פורום בוחרים בחיים המאגד בתוכו מאה שלושים משפחות שכולות ונפגעי טרור פונים אליכם בקריאה נרגשת אל תצטרפו אלינו חברים. כולנו איבדנו את יקירינו וסובלים יום יום שעה שעה.

השבוע לתדהמתנו שמענו את החלטת בג"ץ האומללה (בג"ץ 752/20) לא להרוס את בית המפקד המחבל שרצח את דביר שורק ז"ל. כידוע לכם כיום אין כמעט שום הרתעה. בבתי הכלא השב"ס מאפשר קנטינות מפנקות. אוכל חם ממטבחי הצלב האדום. בישול לבד. קצבאות חודשיות ועוד.

על גירוש מחבלים או בני משפחתם לא ניתן אפילו לדבר כך גם עונש מוות. כלי ההרתעה היחיד הינו הרס הבתים. ועכשיו גם את זה בג"ץ לקח! אז מה נשאר? איך מערכת הביטחון מרתיעה את המחבל הבא?

ההחלטה שניתנה תגרום לגל של מחבלים לבצע פיגועים ולפורום שלנו לגדול בטירוף! אנחנו לא מוכנים לגדול בעוד משפחה אחת! אנחנו לא מוכנים שעוד משפחה אחת תחווה את הסבל היום יומי שלנו!

לצערנו שופטי בג"ץ בחרו להקשיב למשפחת המחבל ולא למשפחה השקופה הבאה שלא עלינו תיפגע ממחבל שכבר לא חושש לבצע פיגוע. אנחנו דורשים בשם הצדק ובשם הדם של יקירנו לעצור את הביזיון הזה. אנחנו דורשים דיון נוסף בו יגיעו ראשי מערכת הביטחון וידרשו לאשר הרס בתי מחבלים. דם ילדינו ובני משפחותינו זועק מן האדמה! די לתמיכה במחבלים ומשפחותיהם.

ביום שני ביטל בג"ץ את הצו להריסת ביתו של חבר בחוליה שרצחה את רב"ט דביר שורק בן ה-19 מהישוב עפרה, שנרצח בידי חוליית מחבלים באוגוסט אשתקד. ההחלטה התקבלה בדעת רוב של השופטים עוזי פוגלמן וענת ברון, מול דעת המיעוט של השופט דוד מינץ. "הוחלט ברוב דעות של השופטים לקבל את העתירה ולהורות על ביטולו של צו ההחרמה וההריסה", נכתב בהחלטה.

מארגון בצלמו המייצג את משפחת שורק נמסר "ההצטרפות של משפחות שכולות ונכי צה"ל מוכיחה שמדובר בעניין ביטחוני. אי קיום דיון נוסף משמעותו פרס לטרור והזמנת הרצח הבא. אנחנו דורשים מראש הממשלה שמוביל את המאבק בטרור להתערב ולקיים דיון נוסף".