האזרחים הוותיקים חוזרים לטייל

"שלישי בטבע" חוזר באישור משרד הבריאות ולפי הנחיות מיוחדות : סיורים מסובסדים לאזרחים ותיקים באתרי רשות הטבע והגנים.

קובי פינקלר , ח' בסיון תש"פ

שלישי בטבע
שלישי בטבע
צילום: ערן קרוזאל

במסגרת המאבק בבדידות, חוזר לפעילות מיזם "שלישי בטבע", המאפשר לאזרחים ותיקים ליהנות מהסעה ומסיור מודרך באתרי רשות הטבע והגנים במחיר מסובסד ושווה לכל נפש.

מיזם "שלישי בטבע" הוא חלק ממכלול תכניות שהמשרד לשוויון חברתי וגמלאים מוביל ליצירת חיי חברה, פעילויות פנאי משמעותיות ומיזמים להפגת בדידות עבור אוכלוסיית האזרחים הוותיקים.

במסגרת המיזם, המשותף למשרד לשוויון חברתי וגמלאים ולרשות הטבע והגנים, מתקיימים סיורים ייחודיים עם פעילויות מותאמות לאזרחים ותיקים מדי יום שלישי ברחבי הארץ ובמהלך כל השנה. הפעילות מסובסדת ע"י המשרד לשוויון חברתי וגמלאים. באפשרות כל קבוצה מאורגנת של אזרחים ותיקים לתאם סיור ולקבל הסעה, כניסה לאתר וסיור מודרך לקבוצה במחיר מסובסד של 40₪ למשתתף.

מירב כהן, השרה לשוויון חברתי וגמלאים: "פרוייקט זה הוא חלק ממכלול תכניות שיש לקדם בהקדם על מנת להלחם במצוקת הבדידות שבעיניי היא בגדר משימה לאומית".

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, אמר "רשות הטבע והגנים קיבלה בשמחה את המשימה, ושיתוף הפעולה בין הרשות למשרד בהנהגת השרה וחברת הכנסת גילה גמליאל ובניהול אבי כהן, היה מצוין. אנחנו נהנים לארח את הציבור הנפלא של הגיל השלישי ומקבלים מהם משובים מצוינים. אני מאחל לשרה היוצאת חה"כ גילה גמליאל הצלחה בתפקידה החדש במשרד להגנת הסביבה, ושולח מזל טוב והצלחה לשרה הנכנסת חה"כ מירב כהן".

אבי כהן סקלי, מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי וגמלאים: "זאת בשורה משמחת לאזרחים הוותיקים לצאת לטבע ולטייל בארץ- ישראל אחרי שהיו סגורים בבתיהם בגלל נגיף הקורונה. אני שמח שאנחנו פה במשרד לשוויון חברתי בשיתוף עם רשות הטבע והגנים יכולים לאפשר לאזרח/ית הותיק/ה לצאת המחיר מסובסד ולטייל בטבע בצורה מסודרת ומאורגנת. מאחל לכל עם ישראל חג שבועות שמח".

השרה להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל: "הנחיתי להחזיר את הסיורים ברשות הטבע והגנים בעבור האזרחים הוותיקים. במסגרת החזרה לשגרה, עלינו לוודא כי האזרחים הוותיקים נהנים מתרבות פנאי מעשירה, יצירת קשרים חברתיים והפגת הבדידות".