צפו: היבדק וסע בהדסה עין כרם

"הרעיון בבסיס הסיקור הוא לגלות את התחלות שרשרת ההדבקה ולקטוע אותן על ידי בידוד הבודדים החיוביים לקורונה", מסביר מנכ"ל הדסה.

ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

פרופ' זאב רוטשטיין במתחם היבדק וסע בהדסה עעין כרם
פרופ' זאב רוטשטיין במתחם היבדק וסע בהדסה עעין כרם
צילום: דוברות הדסה

לאור ההתפרצות בגימנסיה נפתח הבוקר (ראשון) בבית החולים הדסה מתחם בו ניתן לדגום בנסיעה מאות נבדקים בדיקה לגילוי נשאות נגיף קורונה.

בתאום עם עיריית ירושלים, מחלקת החינוך והנהלת בית הספר, זומנו הבוקר להדסה עין כרם, צוות מורי הגימנסיה העברית לבדיקות מטוש מהירות לגילוי וירוס הקורונה.

העמדה הוקמה מחוץ לבניין בית החולים עצמו על מנת למנוע כניסתו של הציבור או אנשים החשודים כחולים אל תוך המוסד ואת הדגימות ישנע הצוות הממוגן לבדיקה במעבדות בהדסה.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין תיאם עם העירייה, מבצע שלם ומאורגן של דגימות סיקור לכלל מוסדות החינוך בעיר. "הרעיון בבסיס הסיקור הוא לגלות את התחלות שרשרת ההדבקה ולקטוע אותן על ידי בידוד הבודדים החיוביים לקורונה עוד בטרם הן מתפשטות למוקד גדול. שיתוף הפעולה הזה צריך לשמש כפיילוט לבחון את ההיתכנות לתוכנית ארצית כפי שהכינה הדסה להתמודדות עם המשך חיים מלאים בנוכחות הוירוס שעדיין איתנו".

רוטשטיין הוסיף, "בתחנת 'הבדק וסע' החדשה שלנו יוכלו להבדק אזרחי מדינת ישראל, לרבות מי שמתכננים לטוס לחו״ל וזקוקים לאסמכתא רשמית ואחראית של בית חולים להיותם נקיים מקורונה.
הם יקבלו מאיתנו אישור כי הם נבדקו במעבדה בעלת סטנדרטים מחמירים ונעניק להם 'דרכון רפואי הדסה', איתו יוכלו לצאת מהארץ בהתאם לנהלים שיקבעו מדינת ישראל ומדינות היעד".