השר יולי אדלשטיין:
עליה של פי חמישה באחוז הנדבקים בקורונה

"או שכולנו נהיה בסדר או שנהיה בסגר והרבה יותר מהר משחושבים", אמר בישיבת הממשלה שר הבריאות יולי אדלשטיין.

חזקי ברוך , ח' בסיון תש"פ

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין התייחס (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לזינוק התחלואה מקורונה.

"תוצאות הבדיקות אתמול הצביעו על עליה של פי חמישה בתוצאות החיוביות מחצי אחוז ל 2.5 אחוז של תוצאות חיוביות - 28 תוצאות חיוביות מתוך 1,012 בדיקות שהתבצעו.

משרד הבריאות מסוגל לבצע עד 15,000 בדיקות ביום. אני קורא לכל אזרחי ישראל - אם אתם חושבים שאתם חולים או שיש לכם תסמינים, או שאתם חושבים שהייתם ליד אדם חולה - לכו להיבדק!".

"יש לנו אירוע נקודתי בירושלים עם מספרים גדולים וחריגים. שמעתי שאומרים: מה הפאניקה הזאת? מדובר באירוע נקודתי. צריך להבין- העליה המתמדת התחילה עוד לפני האירוע של בית הספר בירושלים. וגם אם מנכים את הנתונים מבית הספר עדיין רואים את מגמת העליה.

אני קורא גם לבעלי העסקים להקפיד על התו הסגול. כל אחת ואחד מהאזרחים לא חייבים לדעת את כל הכללים. מספיק שיידעו את ההנחיות האלו - עטיית מסיכה, שמירת מרחק והיגיינה. לא קשה להבין את זה. או שכולנו נהיה בסדר או שנהיה בסגר והרבה יותר מהר משחושבים".

בתוך כך מועצת קרית יערים הודיעה כי בערב החג התגלו בישיבה שם 8 חולי קורונה, ועוד מספר תלמידים עם תסמינים שעוברים בדיקות בשעות אלו. תלמידי הישיבה בגילאים 16-17 אינם תושבי הישוב קרית יערים ולא באו במגע עם תושבי הישוב.

מאז נפתחה הישיבה ללימודים למדו התלמידים בקבוצות למידה קטנות (קפסולות) וכלל תלמידי הישיבה לא עזבו את שערי הישיבה.

נמסר כי ראש המועצה יצחק רביץ קיים דיונים עם משרד הבריאות ופיקוד העורף ונציגי קופות החולים, והוחלט כי בשעות הקרובות כלל תלמידי הישיבה יעזבו למלון קורונה בצפון הארץ.