תכנית העבודה של אורלי לוי-אבקסיס

המשרד הממשלתי תחת אורלי לוי-אבקסיס יעסוק במאבק באלימות נגד נשים ובמשפחה, מיגור אלימות ופדופיליה והעצמת הביטחון הקהילתי.

ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: קובי ריכטר/TPS

מאבק באלימות נגד נשים ובמשפחה, מיגור אלימות ופדופיליה ברשת והעצמת הביטחון הקהילתי: אלו רק חלק מהנושאים שיתעסק בהם המשרד הממשלתי שבראשו עומדת אורלי לוי-אבקסיס.

היום אישרה הממשלה את הקמת המשרדים הממשלתיים החדשים, זאת תוך קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה האחרים והעברת תקנים לא מאוישים לתחומים החדשים שנוצרו.

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס החלה בסדרת פגישות, סיורים וביקורים בגופים הכפופים למשרדה החדש וזאת במטרה לתקף את תכניות הפעולה ולייצר חזון משותף להמשך.

לוי-אבקסיס ציינה בשבוע שעבר שבכוונתה לקיים בשבוע הקרוב פגישות באזור הדרום כדי ללמוד את השטח ולבחון את צרכי הקהילות השונות.

ביום שלישי קיימה ישיבת עבודה מורחבת עם המנהלים ברשות לביטחון קהילתי, מה שנקרא בעבר - הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול, יחד עם ראש הרשות דני שחר. הרשות היא אחד הגופים שאושר היום בישיבת הממשלה כי תעבור לכפיפות תחת משרדה.

לוי אבקסיס אמרה בישיבה שהתקיימה בשלישי האחרון ברשות לביטחון קהילתי: "יש לנו מטרה משותפת עליונה והיא קידום הערכים הקהילתיים ברמה הלאומית, דבר אשר יחזק את החברה כולה ובפרט את האוכלוסיות והמגזרים הזקוקים לכך. אני מברכת את עובדי הרשות על העשייה והמלאכה הכה חשובה שבה הם עוסקים, ואני מתכוונת לדאוג להעצמתה והגברת פעולותיה של הרשות למען כלל האוכלוסיות במדינה. יחד נוביל שינוי משמעותי בתפיסת הקהילה בישראל ובכך נצמצם את התופעות השליליות בחברה".