יריב לוין: מקווה שהחלת הריבונות אכן תקרה

ח"כ צבי האוזר נבחר פה אחד ליו"ר ועדת חוץ וביטחון בעקבות המלצת ועדת הכנסת ובהמשך להסכמים הקואליציוניים שהעניקו לסיעתו את התפקיד.

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

לוין והאוזר
לוין והאוזר
צילום: דוברות

יו"ר הכנסת יריב לוין השתתף היום (שני) בישיבת ועדת חוץ וביטחון במסגרתה נבחר ח"כ צבי האוזר ליו"ר הקבוע של הוועדה.

האוזר, חבר סיעת 'דרך ארץ', נבחר לתפקידו פה אחד בעקבות המלצת ועדת הכנסת ובהמשך להסכמים הקואליציוניים שהעניקו לסיעה את התפקיד.

לוין, שהיה חבר ועדת המיפוי הישראלית-אמריקנית ליישום תכנית המאה ציין בדברי הברכה להאוזר, "הוועדה תעסוק מטבע הדברים גם בסוגיית מהלך החלת הריבונות, שאני מקווה שאכן יקרה".

"בהיבט הזה אני חושב שלא במקרה, מתוך אמון אישי רחב מאוד של כל מרכיבי הממשלה והקואליציה הנוכחית, כולם נתנו בך אמון אישי להוביל את המהלך החשוב הזה מכיוון הכנסת. אין לי ספק שתעשה את זה בצורה הכי טובה ועניינית שיכולה להיות", הוסיף לוין.

"מאחל לך המון הצלחה, ושתביא את הידע והניסיון הרחבים שלך לתוך המערכת", חתם יו"ר הכנסת את ברכתו.

לאחר מכן אמר יו"ר הוועדה, ח"כ האוזר: "אני שמח להיות כאן, ביקשתי להיות יו"ר ועדת חו"ב, זו אינה ברירת מחדל ואני גאה על כך. התפקיד שהוטל עליי הוא תפקיד מקצועי שנועד לשנות מציאות לטובה.
בראייה היסטורית, אנו נמצאים היום בסופו של הרבעון השלישי של המאה הראשונה לעצמאות ישראל. אנו עדיין 'דור מייסדים' ומצויים בעיצומה של בניית תשתית למפעל 'חידוש הריבונות של העם היהודי בארץ ישראל'".

לדבריו, "אלו הם זמנים של משבר אמון עמוק בין המערכות והממסדים לבין עצמם; ובין הציבור למערכת הפוליטית – תפקידנו, בוועדת החוץ ובטחון, הוא לשקם ככל האפשר אמון זה. אנו מאותגרים בהעתקת שדה הקרב משטח האויב אל ריכוזי האוכלוסייה הישראלית. אנו מאותגרים במזרח התיכון הנמצא בעיצומה של מהפכת 'האביב הערבי' דבר המציב אפשרויות והזדמנויות לשינויי גבולות במזרח התיכון.
אנו מאותגרים בקיום לכידות חברתית שהיא מרכיב ליבה בחוסן הישראלי והיא שתאפשר לנו להתמודד אל מול אתגרים ביטחוניים ומדיניים עתידיים".

"כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון בכוונתי לתת ביטוי לביטחון הלאומי במובנו הרחב; לצד הגנרלים צריך גם אזרחים שמגיעים מדיסציפלינות שונות ובעלי זווית ראייה שונה", הוסיף האוזר.