ח"כ חיים כץ נבחר ליו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות

ח"כ כץ אמר עם בחירתו, "שמח לחזור. אנחנו בזמן שאול של ארבע שנים, אם אנחנו לא מגיעים למטרות- לא עשינו כלום".

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

ישיבת הוועדה
ישיבת הוועדה
צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיבלה את המלצת הוועדה המסדרת ואישרה את מינויו של ח"כ חיים כץ (ליכוד) לתפקיד יושב ראש הוועדה לכנסת ה-23. הדיון התקיים בהשתתפות יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין.

ח"כ כץ נבחר לראשונה לכנסת החמש-עשרה ועמד בראשות ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסות השש-עשרה, השמונה-עשרה והתשע-עשרה.

בכנסת התשע-עשרה הייתה הוועדה בראשותו שיאנית החקיקה החברתית עם יותר מ-180 חוקים חברתיים שעברו בקריאה שנייה ושלישית במליאה. בכנסת העשרים, בממשלה ה-34, כיהן חיים כץ כשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

יו"ר הכנסת יריב לוין בירך את ח"כ כץ על מינויו ואמר: "ועדת העבודה, הרווחה והבריאות זכתה היום ביו"ר עוצמתי שהוביל אותה לאורך שנים להישגים חסרי תקדים, לא רק בנפח העבודה העצום אלא גם בתוכן. הנגיעה הכי פרטנית ומעמיקה, בנושאים ובדברים שנוגעים לכל אזרח במקומות הכי רגישים. הפעם אתה מגיע לכאן גם עם הניסיון שצברת כשר הרווחה והשירותים החברתיים, עם היכרות מעמיקה של כיצד הדברים נראים גם מצדה של הממשלה. יש כאן צירוף של ניסיון עצום ומחויבות עצומה לנושא שבוער בעצמותיך, ואני בטוח שזו תהיה קדנציה של שיאים חדשים ושל דאגה לאנשים, בתקופה הלא פשוטה שרבי מאזרחי ישראל חווים כיום. אני מאחל לך הצלחה גדולה, שנתברך בעשייתך ובשל כל מי ששותף בעבודת הוועדה".

יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ איתן גינזבורג פנה לח"כ חיים כץ ואמר: "נבחרת שוב לעמוד בראש הוועדה הזו כמי שעסק כל חייו בנושאים החברתיים. זו בחירה שהיה עליה קונצנזוס. חזרתך לתפקיד תהיה משמעותית הן עבור האזרחים, שתמיד בראש מעיינך והן לעבודה התקינה של הכנסת".

לאחר המינוי אמר ח"כ חיים כץ: "כשחזרתי לכנסת היה ברור לי שאם אני רוצה לעשות משהו משמעותי ולתרום לאוכלוסיות המוחלשות, אני חייב לחזור לשולחן הוועדה. פניתי ליו"ר הכנסת ואמרתי לו שזה הדבר היחיד שאני רוצה. אני שמח לחזור. בקדנציות הקודמות חוקקנו חוקים רבים ונגענו בכל המגוון האפשרי של האוכלוסיות. הגדרתי לעצמי מספר מטרות לקדנציה הזאת. בין היתר נפעל להעלאת מאות אלפי גמלאים מעל לקו העוני, נטפל במימוש העלאת קצבאות הנכים, באלימות במשפחה ובמניעת תאונות עבודה. אנחנו בזמן שאול של ארבע שנים ובזמן הזה אם אנחנו לא מגיעים למטרות- לא עשינו כלום, זה שחור לבן".