השרה ציפי חוטובלי נגד מפלגת ימינה

שרת ההתיישבות יצאה נגד המתקפות של חברי הכנסת שקד וסמוטריץ' כלפי הליכוד. "הציבור לא קונה את הצביעות שלכם".

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

השרה חוטובלי
השרה חוטובלי
צילום: דודי סאלם

שרת ההתיישבות, ציפי חוטובלי, מגיבה למתקפה הקשה מצד חברי הכנסת איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' הערב (שני) במהלך הדיון על החלטת הליכוד להעביר את הוועדה למינוי דיינים לידי ש"ס.

"במשך שנים ניסיתם להיות חיקוי של הליכוד והיום פתאום אתם מזדעקים על סוגיות של המגזר. אתם אלה שהולכתם את הציונות הדתית שולל, לא הליכוד. הציבור לא קונה את הצביעות שלכם", טענה חוטובלי.

לדבריה, "לציונות הדתית יש נציגים נאמנים בליכוד והם נותנים בנו את אמונם פעם אחר פעם".

סמוטריץ' מתח מוקדם יותר ביקורת חריפה על ההחלטה ותקף את ראש הממשלה. "נתניהו כל כך בז להשקפת העולם ולציונות הדתית".

"ראש הממשלה אומר שהציונות הדתית חשובה לו. מה הוא עשה לנציגיה במפלגתו?", תהה סמוטריץ'. "נתניהו בז לציונות הדתית - לדרכה, לרבותיה, לאנשיה ולתורה שלה", הוסיף.

"הוא ידע מצוין להרים טלפון לרב דרוקמן בשעת לילה מאוחרת ולהתחייב לו שהוא ישמור על האינטרסים של הועדה למיוני דיינים. עכשיו מה הייתה הבקשה? הרי אנחנו לא ביקשנו את הוועדה הזאת אלינו. אמרו לנו: אבל לש"ס יש 9 מנדטים. הרי לליכוד יש 36 מנדטים, תשאירו אצלכם את ראשות הוועדה וכך ישמר המפתח שהיה מקובל כאן הרבה מאוד שנים. אבל כל כך לא חשוב לו".

"ראש הממשלה מתיימר לומר שהציונות הדתית חשובה לו - בואו נראה מה הוא עשה למיצגיה אצלו במפלגת השלטון.את חבר הכנסת יולי אדלשטיין הוא הדיח מתפקידו כיו"ר הכנסת", אמר סמוטריץ'.

הוא פנה לשר זאב אלקין ואמר, "אותך השר אלקין, אני לא רוצה לפגוע בך, אבל כמה ביקשת , התחננת להישאר בתפקידך כשר להגנת הסביבה עשית שם עבודה טובה רצית להמשיך שם. תראה באיזה זלזול בנה לך איזה משרד כזה שלוקחים מכאן לכאן. השרה חוטובלי מונתה כשרה לשלושה חודשים עוד פעם באיזה משרד מומצא, ואז היא הולכת להיות שגרירה".

"השר רפי פרץ ,אני חשבתי לפחות שראש הממשלה ישאיר אותך בתפקידך כשר חינוך ויבטא את הערכה הגדולה שהוא חש לציונות הדתית הממלכתית האחראית זאת שנכנסה איתו לקואליציה. לא רוצה לפגוע, באמת מינה אותך לשר לענייני כלום ושום דבר. לא נתן לך אפילו את השירות הלאומי, את הגרעינים, את החטיבה להתיישבות, מפעלים שתפארתם של הציונות הדתית שנים על גבי שנים".

ח"כ איילת שקד פנתה במליאה לשרה ציפי חוטובלי ואמרה לה, "את הולכת שולל את הציונות הדתית. אמרת לציבור 'אל תדאגו אני אדאג לציונות הדתית'. איך את נותנת את הועדה למינוי דיינים לחרדים? זו חרפה".

"בקמפיין הבחירות דברתי בפני הציונות הדתית והסברתי שאם לימינה לא יהיה כוח פוליטי, נתניהו יקח את מה שחשוב לנו ויתן אותו לחרדים. אם לציונות הדתית לא היו 6 מנדטים לא היינו נותנים לזה לקרות. אנחנו בקואליציה לא היינו נותנים לדבר כזה לקרות, נלחמנו מלחמת חורמה על זה", הוסיפה שקד.

לדבריה, "נתניהו אמר אתם תלכו לאופוזציה תסתפקו ברסיסים ואני את הוועדה למינוי דיינים אתן לחרדים. זו חרפה. אני מקווה מאוד שהציונות הדתית בפעם הבאה תהיה חכמה ותראה איך נתניהו הוליך אותם שולל ואיך אתם הולכתם אותם שולל. הציבור לא יסלח לכם", אמרה לחברי הליכוד.

שקד התעמתה עם חברי הכנסת של ש"ס משה אבוטבול וינון אזולאי שזעמו על דבריה. אזולאי טען כלפיה, "יש לך עזות מצח לבוא פה ולדבר על החרדים? את יודעת כמה אנחנו הוגנים איתך, אנחנו אלה שדואגים לכם".