רבני חב"ד: להיזהר מהקורונה

מזכיר בי"ד רבני חב"ד פרסם מכתב הקורא להדק את השמירה על הוראות הבריאות, כולל דרישה לערב את רשויות החוק במצב של הפרת ההוראות.

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

הרב ירוסלבסקי
הרב ירוסלבסקי
צילום: Yaacov Cohen/Flash90

הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, מזכיר בית דין רבני חב"ד, פרסם הערב (שני) מכתב לחסידים ומנהלי המוסדות הקורא להדק את השמירה על הוראות משרד הבריאות, תוך דרישה לערב את רשויות החוק במצב של הפרת ההוראות".

"בנוגע להתרופפות בשמירה מפני נגיף קורונה, ובעיקר בקרב תלמידים במוסדות החינוך והמתפללים: לאחר שמי שאינו שומר על ההוראות והתקנות של משרד הבריאות מלבד זה שהוא מזיק לעצמו הרי הוא מזיק גם לאנשים אשר בסביבתו, הנני להתריע ולבקש באופן חד משמעי לשמוע לכל ההוראות ובכללות הם: שמירה על מרחק לכל הפחות 2 מטר, יציאה עם מסיכה למרחב הציבורי וכ"ש במקומות סגורים, שמירה על הגיינה ושטיפת ידיים".

"נצטווינו בתורה ונשמרתם מאד לנפשותיכם ולמרות אי הנעימות והקושי שבדבר הרי זו הדרך היחידה שניתן יהיה לעבור תקופה זו בשלום, בלי ח"ו היל"ת להזיק ולגרום להתפשטות המחלה. כיהודים יר"ש וחסידים עלינו להקפיד על ההוראות ביותר חומרה מכל החוגים האחרים. אבקש בכל לשון של בקשה לא לתת לאף אחד בסביבתכם להפר הוראות אלו, בפרט במקומות של התכנסות של רבים. במקומות שאי אפשר לאכוף בדרכי נועם את ההוראות, יש לערב את הרשויות שיפקחו על שמירת ההוראות", הוסיף הרב ירוסלבסקי.