יועז הנדל: רואה שליחות אישית בהרגעת שיח השנאה

שר התקשורת הבהיר במכתב לח"כ אבוטבול: אני מחויב לפעול כדי למנוע הסתה נגד הציבור החרדי, הציבור הערבי וכל קבוצת מיעוט אחרת.

מיכל לוי , י' בסיון תש"פ

יועז הנדל
יועז הנדל
צילום: Nati Shohat/Flash90     

שר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) הבהיר היום (ג') כי יעשה ככל שניתן כדי למגר את תופעת שיח השנאה כלפי ציבורים בישראל, ובכללם הציבור החרדי.

במכתב תשובה ששיגר לח"כ משה אבוטבול, כתב הנדל כי "אני רואה שליחות אישית בהרגעת שיח השנאה, בהורדת רף הקיצוניות ובהמרת השיח המתלהם בשיח מכובד, ענייני ומחבר. שיח כזה צריך להתחיל קודם כל אצלנו, שליחי הציבור".

לדבריו, "מתפקידי כשר התקשורת, אני מחויב לעשות כל שאוכל כדי למנוע הסתה נגד הציבור החרדי, הציבור הערבי וכל קבוצת מיעוט אחרת. אף קבוצה או קהילה בציבוריות הישראלית אינה צריכה לסבול משיח מתלהם או מדעות קדומות".

אמש שיגר ח"כ משה אבוטבול מכתב לשר התקשורת יועז הנדל שבו הוא דורש ממנו להילחם בהסתה הקיימת כלפי הציבור החרדי בכלי התקשורת.

"כידוע לכבודו בחודשים האחרונים נגיף הקורונה משתולל ומכה ופוגע באנשים, אך לצערנו יחד עם זה ישנו נגיף חדש לא פחות מסוכן נגיף ההסתה הפרועה נגד הציבור החרדי", אמר בפתח מכתבו.

אבוטבול פירט את המקרים עליהם הוא מבסס מכתבו: "זה התחיל באיש תקשורת בכיר שדרש בשידור חי להחזיר את כל החרדים לגטאות. המשיך באשת תקשורת בכירה שהאשימה את כלל הציבור החרדי בזריקת אבנים על שוטרים בבר אילן, וכן טענה שללא החרדים ובתי אבות אין כלל קורונה. ושלשום בכתבה על התפרצות הקורונה בתיכון חילוני כשברקע כמובן תמונת ילדים חרדים שלא קשורים לכתבה. ועוד מקרים רבים נוספים אשר חלקם התפרסמו יותר וחלקם פחות, אך המכנה המשותף לכולם הינו שנאה, הסתה, והכללה כנגד הציבור החרדי מעל גבי התקשרות.

עוד טען כי בתקשורת כמעט ולא נשמעים קולות חרדיים, דבר היוצר לדבריו בורות בקרב הציבור החילוני כלפי החרדים.

"לצערי בתקשורת לא רק שאין ולו שדרן חרדי אחד בודד, כמעט ואין מרואיינים חרדים ובכך גדלה הבורות כלפי הציבור החרדי. אני קורא לך להעמיד ולסמן כיעד אישי את המאבק בהסתה כלפי הציבור החרדי בתקשורת, עם מדיניות של אפס סובלנות להסתה והכללה כלפי כל ציבור בישראל, ובפרט כנגד הציבור החרדי. חופש הביטוי כן. חופש השיסוי ממש לא", כתב אבוטבול.