משרד הבריאות ימליץ על סגירת חטיבות הביניים והתיכונים

בעקבות העלייה במקרי ההדבקה במשרד הבריאות צפויים להמליץ על סגירת חטיבות הביניים והתיכונים – עד סוף השנה.

ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

חטיבות הביניים והתיכונים יסגרו?
חטיבות הביניים והתיכונים יסגרו?
צילום: איסטוק

בשל העלייה הדרמטית במספר הנדבקים בנגיף הקורונה במערכת החינוך, משרד הבריאות צפוי להמליץ היום (שלישי) או מחר על סגירת חטיבות הביניים והתיכונים עד לסוף השנה, כך דווח בחדשות 12.

הבוקר דווח כי הגימנסיה "קציר" בחולון תיסגר בעקבות גילוי תלמיד שני שחלה בקורונה. מדובר בתלמיד שנדבק מתלמיד אחר בכיתתו שהתגלה כחולה ביום חמישי האחרון.

מורה בבית ספר "עמית בנות" במעלה אדומים, שלימדה בהחלפה בגימנסיה העברית בירושלים, אובחנה גם היא כחולה. תלמידות בית הספר פוזרו הבוקר לבתים ובית הספר נסגר.

בנוסף, בית הספר "זלמן ארן" בירושלים נסגר לאחר אבחון של חולה שני בבית הספר. לפני יומיים אובחנה בו תלמידת כיתה ה' כחולה, והבוקר כל תלמידי בית הספר נדרשו להיכנס לבידוד. כמו כן, בית ספר "עופרים" בבירה נסגר גם הוא בשל אבחון חולי קורונה.

בסך הכל התגלו ביממה האחרונה 11 תלמידים ומורים שנדבקו, ובכך עלה מניין החולים במערכת החינוך ל-217. 6,212 תלמידים ומורים נשלחו ביממה האחרונה לבידוד, מה שמעלה את מניין המבודדים במערכת החינוך ל-9,935.

עוד 13 בתי ספר נסגרו והעלו את מספר בתי הספר הסגורים ברחבי הארץ ל-31. שני בני אדם נפטרו ביממה האחרונה לאחר שנדבקו בנגיף. בכך עלה מספר הנפטרים בישראל ל-287 בני אדם.