השר יואב גלנט: פגיעה חסרת אחריות בתלמידים

השר גלנט מגיב בחריפות לדיווח לפיו במשרד הבריאות מתכוונים להמליץ על סגירת כל חטיבות הביניים והתיכונים, "הנתונים לא השתנו דרמטית"

ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

יואב גלנט
יואב גלנט
צילום: TPS

שר החינוך יואב גלנט תקף הערב (שלישי) את כוונתם של בכירים במשרד הבריאות להמליץ על סגירת חטיבות הביניים ובתי הספר התיכוניים.

"נתוני התחלואה שמשרד הבריאות מציג לא השתנו דרמתית ואין שום הצדקה להביא לסגירה של החטיבות והתיכונים", צייץ גלנט, "זו תהיה פגיעה חסרת אחריות בתלמידים, בהורים ובמורים".

"במקביל, אנחנו חייבים להמשיך ולהיות עם אצבע על הדופק, לקיים הערכות מצב שוטפות, לנקוט במדיניות מחמירה ובמשנה זהירות במטרה למנוע מקרי הידבקות נוספים. בכל מקום שבו מזוהה חולה מאומת, המוסד החינוכי נסגר", הוסיף שר החינוך.

מוקדם יותר דווח כאמור בחדשות 12 כי בשל העלייה הדרמטית במספר הנדבקים בנגיף הקורונה במערכת החינוך, משרד הבריאות צפוי להמליץ היום או מחר על סגירת חטיבות הביניים והתיכונים עד לסוף השנה.

נציין כי בסך הכל התגלו ביממה האחרונה 11 תלמידים ומורים שנדבקו, ובכך עלה מניין החולים במערכת החינוך ל-217. 6,212 תלמידים ומורים נשלחו ביממה האחרונה לבידוד, מה שמעלה את מניין המבודדים במערכת החינוך ל-9,935.