הפרצוף הכפול של הפמיניזם הרדיקלי

מה עשתה שדולות הנשים לאורך כל השנים שקיבלה כספי מדינה, איך זה יכול להיות שהן לא מצאו את פתרון הקסם שימנע את רצח האישה הבאה?

איתי אסמן , י"א בסיון תש"פ

ההפגנה נגד אלימות כלפי נשים
ההפגנה נגד אלימות כלפי נשים
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

אלפי בני אדם השתתפו השבוע בעצרת מחאה בגן צ'ארלס קלור בתל אביב, בעקבות העליה במקרי האלימות כלפי נשים. לטענת מארגני העצרת, קיימת תופעה של רצח ואלימות על רקע מגדרי. 

בין הנואמות היו גם יו"ר ויצו העולמית אניטה פרידמן ויו"ר ויצו ישראל אורה כורזים אשר טענו כי "אלפי אזרחים ואזרחיות זועקים הערב את זעקתן של מאות אלפי נשים בישראל החיות תחת טרור ופחד, תחת חיים נטולי עצמאות וכבוד", והוסיפו: "הממשלה לא יכולה להתעלם יותר מתופעת האלימות במשפחה, שהפכה מזמן לטרור מבית".

האמנם מאות אלפי נשים בישראל חיות בפחד? איך אפשר לטעון טענה כזו בלי שום ביסוס?

כנראה, לטענת הפמיניזם הרדיקלי, כל התנהגות של אישה במהותה היא טובה וכל התנהגות של גבר במהותה רעה, במיוחד אם הוא גבר לבן פריבילג. וממילא, הנשים שחיות עם גברים הן בסכנת אלימות או רצח. בנוסף, אותו פמיניזם טוען כי כאשר גבר רוצח אישה, הוא עושה זאת על רקע מגדרי, כי היא אישה, לעומת זאת כאשר אישה מכה למשל את ילדיה או בעלה (תופעה שהפמיניזם מעלים מהציבור) היא לא עושה זאת על רקע מגדרי. מסתבר שאלימות על רקע מגדרי שייכת רק למין הגברי.

שדולת הנשים בישראל גם היא הצטרפה לקמפיין ושחררה סרטון שמסביר איך מונעים את רצח האישה הבאה ומצילים את מאות אלפי הנשים שחיות תחת טרור גברי, כביכול.

בסרטון, מסבירה מנכ"לית השדולה, מיכל גרא מרגליות איך עושים זאת בשלושה מעגלים: מעגל ראשון טיפול בגברים האלימים, מעגל שני הוא טיפול בילדים שנחשפים לאלימות, שגורמים לבנים להיות אלימים, ולבנות להיות קורבן לאלימות (על פי הכלל שכל גבר הוא פוטנציאל לרוע אלים וכל אישה היא טובה עם פוטנציאל להיות נפגעת) והמעגל השלישי, שהוא הכי חשוב - להקנות חינוך לשוויון מגדרי. 

פשוט מאוד, אם גברי זה רע ונשי זה טוב, אז ככל שגבר יהיה יותר כמו אישה, הוא יהיה יותר טוב. שדולות הפמיניזם הרדיקלי גם דורשות מהמדינה להשקיע מאות מיליונים כדי לעצור את הרצח הבא, שיכול להיות על ידי כל גבר עם חסך נפשי, שלא קיבל בילדותו חינוך לטשטוש מגדרי על ידי שדולת הנשים.

אותו פמיניזם כופר בספר בראשית שמכריז "זכר ונקבה בראם", לשיטתן, אין מהויות במין האדם אלא הכל עניין של הבניות חברתיות: גבר יכול להיות אישה, ואישה יכולה להיות גבר אם רק יחונכו כמו שצריך (חוץ מלהט"בים כמובן, שהם נולדו כך ואין להם יכולת להשתנות)

מה שמפתיע בטענה של שדולות הפמיניזם הרדיקלי, שבאותה נשימה שהן פונות למדינה להגן על הנשים המוחלשות, הן פונות במקביל לרמטכ"ל אביב כוכבי כדי שישלב טנקיסטיות בשריון ולוחמות בסיירת מטכ"ל בטענה שאישה היא חזקה ויכולה לחסל את החמאס ואת החיזבאללה ורק צריך לתת לה לנסות ולא למנוע ממנה. כלומר, בבית האישה מול הגבר היא קורבן מסכן שלא מסוגל להגן על עצמה מפני אלימות, אבל מול החמאס ודאע"ש היא לוחמת טרור מסוכנת בדיוק כמו הגבר ולא זקוקה לתקציבים ממשלתיים שיגוננו עליה.

ובכלל, יש לשאול מה עשו שדולות הנשים לאורך כל השנים שקיבלו כספי מדינה, איך זה יכול להיות שהן לא מצאו את פתרון הקסם שימנע את רצח האישה הבאה? ואם בעבר הן לא הצליחו, מי ערב שאם שוב יתנו להן כסף, שהוא ילך לפתרון קסם ולא לבזבוז כספי ציבור וסידור ג'ובים? האמנם יש מי שיכול למצוא את הפתרון לבעיית האלימות באנושות? האמנם רק גברים הם אלימים? האמנם יש תופעה של רצח על רקע מגדרי? על פי הנתונים גברים נרצחים פי 4 מנשים, אולי צריך לטפל גם בזה?

חשוב לי לציין, כל רצח הוא רע וכל רוצח מתועב צריך להירקב בכלא. אבל זה לא אומר שיש תופעה כזו. רק לפני שנה וחצי הייתה מחאת פמיניסטיות על כך שבשנת 2018 נרצחו 24 נשים בגלל היותן נשים. אך התחקירן קלמן ליבסקינד פרך את הקמפיין המומצא הזה בכך שחשף שבחלק מהמקרים שנספרו הנשים נרצחו על ידי נשים, ובחלקם על ידי חולי נפש, ובמקרה אחר אחת התאבדה (לשיטתן, על רקע מגדרי) כמו גם אחת שנרצחה על ידי ארגון פשע. כלומר, שדולות אלו מנפחת את המספרים, ממציאות נתונים ואז דורשות תקציב מהמדינה וטוענות שחינוך מגדרי היה מונע זאת.

לדעתי, מול אלימות ומקרי רצח יש לקרוא את המפה בצורה ישרה ולא מניפולטיבית, משרדי המדינה צריכים לנתק מגע עם עמותות ושדולות שמוסרות מידע כוזב כדי לקבל תקציבים, ולהפנות את הכספים לפתרון אמיתי ומועיל - שלא עסוק בשנאת גברים או סכסוך בין המינים, לטפל בכל מקרי האלימות במשפחה ולא רק במגדר אחד בטענה לא מבוססת שהוא מוחלש בבית (וחזק בצבא)

הכותב: איתי אסמן, יו"ר תורת לחימה