נפתלי בנט: נתניהו מקטר על מערכת המשפט ומפקיר אותה לשמאל

יו"ר ימינה במסיבת עיתונאים: ''אנחנו מאבדים את הנגב ונתניהו הפקיד אותו אצל עמיר פרץ. נתן לחתול לשמור על השמנת''.

חזקי ברוך , י"א בסיון תש"פ

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, הבהיר בצהריים (רביעי) כי מפלגתו לא תתמוך בהקמת מדינה פלסטינית וקרא לראש הממשלה נתניהו לקזז את כספי המחבלים של הרשות הפלסטינית.

במסיבת עיתונאים שכינס בנט הוא הודה כי היה מעדיף להיות שר בממשלה אולם ראש הממשלה נתניהו העדיף להותיר את ''ימינה'' באופוזיציה למרות שהיתה נאמנה לו ולבלוק הימין.

''לא היה רגע אחד שנתניהו ניהל מו"מ רציני. נילחם בכל דבר שהממשלה עושה לא נכון", הבטיח בנט. ''איפה שהממשלה עושה נכון - נחזק ונתמוך, איפה שלא - נתנגד.

''נתניהו הפקיר את כל הזירה משפטית ונתן הכל לשמאל", האשים יו"ר ימינה. ''נתניהו עושה דבר מדהים - מקטר על מערכת המשפט ומצד שני מינה את כל האנשים ובנה את כל מערכת המשפט ובלם כל שינוי במערכת המשפט, זה כמו התאהבות בדיבור ולא בעשייה''.

בנוגע לבעיית המשילות בנגב אמר בנט, ''כך גם למשל הפקרת הנגב והפשיעה הבדואית. אנחנו מאבדים את הנגב ונתניהו הפקיר את זה לשר עמיר פרץ ונתן לחתול לשמור על השמנת''.

בנט גם תקף את החלטת נתניהו להעניק לש"ס את הוועדה למינוי דיינים, ''יש לי כבוד למגזר החרדי אבל דעותינו שונות, יש הרבה דברים שאנחנו מסכימים עליהם ויש דברים שדעתנו שונה. אני סומך עליהם שימנו אנשים ציונים בעמדות שונות? מה פתאום, ברור שלא. הם לא שם. נתניהו הפקיר הכל''.

בנוגע לתוכנית השלום של טראמפ אמר יו"ר ימינה ''אנחנו בעד ריבונות וראש הממשלה התחייב להחיל ריבונות על יהודה ושומרון. אנחנו פשוט כרגע לא יודעים מה יש בתוכנית ומה יש במפות. בלי לדעת מה יש בתוכנית או במפות אז אין לנו החלטה. אם זה יחזק את המדינה הפלסטינית אנחנו נתנגד ואם זה יחזק את ההתיישבות אנחנו נתמוך.

על החלטת ראש הממשלה שלא לקזז את כספי המחבלים מהתקציבים המועברים לרשות הפלסטינית אמר בנט כי ''כשר הביטחון קיזזתי ופעלתי לפי החוק. אני קורא לנתניהו - אתה מדבר הרבה על הלחימה בטרור והדרך הטובה זה לקחת את הכסף ולייבש להם את הכסף.

''תכנס את הקבינט ותבצע, תעצור את הכסף למחבלים. אם זה לא יקרה אנחנו לא נרפה. תכנס את הקבינט, ממי אתה מפחד? ימין אמיתי לא מדבר אלא מקזז ומושך את הכסף מהמחבלים''.